1) Dostlar günaydın. Uzun zamandır hareketli ortalamalarla ilgili hazırladığım dersleri paylaşmamıştım. Fırsat bu fırsat. Buyrun. İlk ders hareketli ortalamalara giriş dersi. Konuya yumuşak bir giriş. Isınma amaçlı. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
2) Hareketli Ortalamaların ikinci dersinde SMA, WMA ve EMA'yı ele aldım. Hangisi nasıl hesaplanır, neden farklıdır, neye göre kullanılır? Konu önemli. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
3) Üçüncü ders belki de en önemlisi. Bu hareketli ortalamaları ben nasıl kullanıyorum? Hangisinden ne sinyal alıyorum? Hisseyi hareketli ortalamalara göre mi seçiyorum yoksa hareketli ortalamaları tüm hisselere aynı mı uyguluyorum. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
4) 4. derste en önemli hareketli ortalamaları masaya yatırdım. 9EMA, 21EMA, 50EMA, 100SMA, 200SMA. Neye göre, ne zaman hangisini ne amaçla kullanıyoruz? Hepsinin farklı farklı kullanım yöntemleri var. Okuyunuz:

borsaninizinden.com/hareketli-orta…
5) Beşinci ve son hareketli ortalamalar dersinde ise golden cross ve death cross'u masaya yatırdım. Yani, altın kesişim ve ölüm kesişimi. Çoğu kişi tarafından çok dikkat edilmese de, aslında önemli bir mevzu. Buyrun, detaylarıyla öğrenin. borsaninizinden.com/hareketli-orta…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Borsanın İzinden

Borsanın İzinden Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @borsaninizinden

19 Dec
1) Arkadaşlar merhaba. İyi hafta sonları herkese. Bu zincirde sizlere Aralık ayında paylaştığım yazıları hatırlatacağım. Bayağı verimli bir ay oldu. İlk yazıda, Twitter'da geçirdiğiniz kalitesiz zamanları masaya yatırdım. Buyrun: borsaninizinden.com/twitterin-haya…
2) İkinci yazıda, belki şu ana kadar bana en çok sorulan sorulardan birine verdiğim cevabı bulabilirsiniz. Endeks kritik yerdeyken veya düşerken hisse alınır mı? Buyrun, cevabım yazıda:
borsaninizinden.com/endeks-duserke…
3) Üçüncü yazıyı bu hafta sizlerle paylaştım. Son zamanların en çok ilgi gören ve okunan yazısı oldu. 2020 trade performansımı şeffaf bir şekilde masaya yatırdım ve 2021 kararlarımı sizlerle paylaştım. Mutlaka okuyun:
borsaninizinden.com/2020-trade-muh…
Read 4 tweets
16 Dec
1) Dostlarım, herkese iyi akşamlar. 2020’nin neredeyse sonuna geldik. Öyle bir yıldı ki, kamyon oldu, üzerimizden geçti desek yeri. Virüs, eve kapanmalar, ekonomik kriz derken çöktük kaldık. Planlar ertelendi, işler aksadı. Sonuçta yaşanması gerekiyordu, yaşadık, bitti.
2) Şimdi her yıl olduğu gibi, 2020’yi de masaya yatırma zamanı. Her yıl sonu, kendim için önemli gördüğüm konu başlıklarında, biten yılı masaya yatırıyorum. Sessiz bir odada, kağıt, kalem ve ilgili notlarla yapıyorum bunu. Trade, Kültür/Sanat, Gezi, Projeler vesaire.
3) Hepsi için ayrı ayrı seanslar yapıyorum. Çok yararını gördüm, sizlere de öneririm. Şimdi, hepsini yazmayacağım ama, geçen yaptığım sessiz oda Trade seansından sonra bazı kararlar aldım. Bu kararları paylaşacağım sizlerle.
Read 31 tweets
12 Dec
1) Arkadaşlar günaydın. Herkese iyi, verimli, mutlu bir hafta sonu diliyorum. Dünkü zincire göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Sabah zinciri siteye yükledim. Tekrar okumak istiyorsanız buyrunuz: borsaninizinden.com/endeks-duserke…
2) Ayrıca, bu ayın ilk yazısı da oldukça iyiydi bence. Biraz sert girdim ama, bazen tutup titretmek gerekiyor insanları biliyorsunuz :) Twitter'da hayatınızdan neleri çalıyor? Daha iyi kullanabilecekken, neden daha kötü kullanıyorsunuz? Mutlaka okuyun: borsaninizinden.com/twitterin-haya…
3) Bir de, yeni klasiklerden, sitenin son zamanlarda en çok okunan yazılarından birini paylaşayım. İki parça. Şimdiki aklım olsa Trading'e nasıl başlardım? İlk yazı şurada: borsaninizinden.com/simdiki-aklim-…
Read 5 tweets
11 Dec
1) Dostlarım, herkese iyi akşamlar. Sizlere söz verdiğim yazıyı, yani endeks kötüyken veya kritik yerdeyken hisse alımı yapmalı mıyız yapmamalı mıyız sorusunu cevaplayacağım yazıya başlıyorum. RT ve FAV şu garibi sevindirir. Yapmayanın da canı sağolsun. Haydi buyrun.
2) Başlamadan önce, bu yazının Trader'lar için yazılmış olduğunu belirteyim. Yatırımcılar, Temettücüler ve uzun vadeciler yazılarımın hedef kitlesi değil. Lütfen o gözle okumayınız.
3) Esasen bu yazacağım konuya çok benzer bir yazı sitede var. Biliyorsunuz, bizim KY’nin en büyük şikayetlerinden biri “borsa yükselirken herkes burada, düşerken kimsenin sesi çıkmıyor” cümlesidir. Aslında bu cümlenin oldukça abes olduğunu düşünüyorum.
Read 32 tweets
8 Dec
1) Dostlar selam. Şu yazdıklarımı toparlayıp bir zincir yapacağım. Twitter’a gireli 2 yıl oldu. Bundan önce kendi kişisel hesabımla takılıyordum ama bu kadar aktif değildim. “bir şeyler karalarım” amaçlı açtığım Borsanın İzinden, büyüdü, büyüdü, 70bin takipçi oldu. Ne mutlu.
2) Bu işe girmeden önce tabi ki bu kadar büyüyeceğini hayal etmezdim. Sevildik, sayıldık, değer verildik. On numara işler yaptık, güzel insanlarla tanıştık. Öyle ya da böyle, artık Twitter hayatımın bir parçası haline geldi.
3) Sadece aldığım hayır dualar, her gün atılan minnet mesajları bile doğru yolda olduğumu gösteriyor. Ben de bu yolda yürümeye devam ediyorum. Ancak belki dikkat ediyorsunuz, diğer çok takipçili kişilerle diyaloğum sıfıra yakın.
Read 21 tweets
28 Nov
1) Dostlar, başlıyorum. RT ve FAV desteğinizi esirgemeyin.

Bildiğiniz gibi, ekseriyetle, bu işte teknik bilgi kadar önemli başka bir şeyden, trade psikolojisinden bahsediyorum size. Bu yetkinlik olmadan, en olumlu piyasada bile para kaybedebilirsiniz diyorum. Altını çize çize.
2) Ben Trade Psikolojisi konusunda, şu ana kadar okuduğum, öğrendiğim, piyasada tecrübe ettiğim ve bildiğim şeylerin bir kısmını kendi sitemizde, borsaninizinden.com’da yazıyorum. Sitemiz bu konuda, Türkçe dilinde internetteki sayılı kaynaklardan biri.
3) O yüzden, öncelikle, eğer okumadıysanız, bu konuda yazdığım yazılara şu aşağıya bıraktığım linke tıklayarak göz gezdirebilirsiniz. Tüm yazıların en başından en sonuna kadar mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum. Buyrun, link burada: borsaninizinden.com/category/psiko…
Read 36 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!