1) Dostlarım günaydın. Herkese iyi hafta sonları. Geleneksel hafta sonu site paylaşımlarımıza başlayalım. İlk sırada paylaşacağım yazıyı aynı zamanda kendime de hediye ediyorum :)

-Bir Trader, Hata Yaptığını Bile Bile O Hatayı Tekrar Yapar mı?

Tıklayın:
borsaninizinden.com/bir-trader-hat…
2) İkinci yazıda, yazmaktan en çok haz aldığım yazılardan biri var. Size hangi tip tradersınız diye sordum. Cevabı kendiniz verin. Az az üstüne koyan mı, çok kazanıp, çok kaybeden mi, yoksa sürekli kaybeden mi? Bu yazıyı kaçırmamanızı öneririm: borsaninizinden.com/kac-tip-trader…
3) Twitter Borsa mecrasında biliyorsunuz herkes kahinliğe soyundu. Bilinen ön plana çıkartılıyor, bilinmeyen siliniyor. Bu çember herkeste anlamsız bir baskı yaratıyor. Halbuki trade falcılık değil. Kehanet paylaşmak zorunda değiliz. Neden? İşte yazdım: borsaninizinden.com/bir-swing-trad…
4) Şimdi paylaşacağım yazı, muhtemelen dönüp dönüp okuduğum en güzel yazım. Çünkü anlatmaya çalıştığım şeyi daha iyi anlatamadım bundan sonraki yazılarda.

-İyi Bir Trader Olmak İçin Ne Gerekli? Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Bazı Şeyler.

Okuyun:
borsaninizinden.com/iyi-bir-trader…
5) Son olarak bir de açıklamalı hisse analizi paylaşayım. Üstelik bu analizde neden ve nasıl stop olduğumu da paylaştım sizlerle. Adım adım, sıfırdan. İşinize yarayacaktır: borsaninizinden.com/lkmnh-neden-ve…
6) Son ricam da şu, lütfen sitede bol bol zaman geçirin. Bazı yazılar ilk başta bir anlam ifade etmese bile, piyasada yeterince zaman geçirince içini dolduracağınız yazılarım var. Gezerken toz almayı, bana destek olmayı unutmayın.

Başarı için tek ihtiyacınız olan şey disiplin.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Borsanın İzinden

Borsanın İzinden Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @borsaninizinden

26 Dec
1) Şimdi biraz beyin fırtınası yapalım buradaki dostlarla. Lütfen bir süre her şeyi bırakıp beni takip edin, toplamda 5-10 dakika sürecek. Bir kaç grafik ve bir kaç anket yapacağım. Lütfen NET cevaplayın. Burada ve takip edebilecek durumda olanlar FAV'layabilir mi?
2) Tamam, buralardayız. Şimdi ekranda şöyle bir grafiğe baktığınızı düşünün. #GBPJPY. İyice bakın. Güzel bir nokta yukarı doğru aşılmış, sonra onaya gelmiş, onaya geldiği yer hem yeni destek hem fibo seviyesi. Mum da hacimli.
3) Şimdi şu soruya cevap verin lütfen. Bu paritede LONG işlemi açmak bu gördüğünüz verilere göre mantıklı mı? Long dener miydiniz? (ankete yeterli cevap gelene kadar 1-2 dakika bekleyeceğim)
Read 13 tweets
20 Dec
1) Dostlar günaydın. Uzun zamandır hareketli ortalamalarla ilgili hazırladığım dersleri paylaşmamıştım. Fırsat bu fırsat. Buyrun. İlk ders hareketli ortalamalara giriş dersi. Konuya yumuşak bir giriş. Isınma amaçlı. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
2) Hareketli Ortalamaların ikinci dersinde SMA, WMA ve EMA'yı ele aldım. Hangisi nasıl hesaplanır, neden farklıdır, neye göre kullanılır? Konu önemli. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
3) Üçüncü ders belki de en önemlisi. Bu hareketli ortalamaları ben nasıl kullanıyorum? Hangisinden ne sinyal alıyorum? Hisseyi hareketli ortalamalara göre mi seçiyorum yoksa hareketli ortalamaları tüm hisselere aynı mı uyguluyorum. Buyrun: borsaninizinden.com/hareketli-orta…
Read 5 tweets
19 Dec
1) Arkadaşlar merhaba. İyi hafta sonları herkese. Bu zincirde sizlere Aralık ayında paylaştığım yazıları hatırlatacağım. Bayağı verimli bir ay oldu. İlk yazıda, Twitter'da geçirdiğiniz kalitesiz zamanları masaya yatırdım. Buyrun: borsaninizinden.com/twitterin-haya…
2) İkinci yazıda, belki şu ana kadar bana en çok sorulan sorulardan birine verdiğim cevabı bulabilirsiniz. Endeks kritik yerdeyken veya düşerken hisse alınır mı? Buyrun, cevabım yazıda:
borsaninizinden.com/endeks-duserke…
3) Üçüncü yazıyı bu hafta sizlerle paylaştım. Son zamanların en çok ilgi gören ve okunan yazısı oldu. 2020 trade performansımı şeffaf bir şekilde masaya yatırdım ve 2021 kararlarımı sizlerle paylaştım. Mutlaka okuyun:
borsaninizinden.com/2020-trade-muh…
Read 4 tweets
16 Dec
1) Dostlarım, herkese iyi akşamlar. 2020’nin neredeyse sonuna geldik. Öyle bir yıldı ki, kamyon oldu, üzerimizden geçti desek yeri. Virüs, eve kapanmalar, ekonomik kriz derken çöktük kaldık. Planlar ertelendi, işler aksadı. Sonuçta yaşanması gerekiyordu, yaşadık, bitti.
2) Şimdi her yıl olduğu gibi, 2020’yi de masaya yatırma zamanı. Her yıl sonu, kendim için önemli gördüğüm konu başlıklarında, biten yılı masaya yatırıyorum. Sessiz bir odada, kağıt, kalem ve ilgili notlarla yapıyorum bunu. Trade, Kültür/Sanat, Gezi, Projeler vesaire.
3) Hepsi için ayrı ayrı seanslar yapıyorum. Çok yararını gördüm, sizlere de öneririm. Şimdi, hepsini yazmayacağım ama, geçen yaptığım sessiz oda Trade seansından sonra bazı kararlar aldım. Bu kararları paylaşacağım sizlerle.
Read 31 tweets
12 Dec
1) Arkadaşlar günaydın. Herkese iyi, verimli, mutlu bir hafta sonu diliyorum. Dünkü zincire göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Sabah zinciri siteye yükledim. Tekrar okumak istiyorsanız buyrunuz: borsaninizinden.com/endeks-duserke…
2) Ayrıca, bu ayın ilk yazısı da oldukça iyiydi bence. Biraz sert girdim ama, bazen tutup titretmek gerekiyor insanları biliyorsunuz :) Twitter'da hayatınızdan neleri çalıyor? Daha iyi kullanabilecekken, neden daha kötü kullanıyorsunuz? Mutlaka okuyun: borsaninizinden.com/twitterin-haya…
3) Bir de, yeni klasiklerden, sitenin son zamanlarda en çok okunan yazılarından birini paylaşayım. İki parça. Şimdiki aklım olsa Trading'e nasıl başlardım? İlk yazı şurada: borsaninizinden.com/simdiki-aklim-…
Read 5 tweets
11 Dec
1) Dostlarım, herkese iyi akşamlar. Sizlere söz verdiğim yazıyı, yani endeks kötüyken veya kritik yerdeyken hisse alımı yapmalı mıyız yapmamalı mıyız sorusunu cevaplayacağım yazıya başlıyorum. RT ve FAV şu garibi sevindirir. Yapmayanın da canı sağolsun. Haydi buyrun.
2) Başlamadan önce, bu yazının Trader'lar için yazılmış olduğunu belirteyim. Yatırımcılar, Temettücüler ve uzun vadeciler yazılarımın hedef kitlesi değil. Lütfen o gözle okumayınız.
3) Esasen bu yazacağım konuya çok benzer bir yazı sitede var. Biliyorsunuz, bizim KY’nin en büyük şikayetlerinden biri “borsa yükselirken herkes burada, düşerken kimsenin sesi çıkmıyor” cümlesidir. Aslında bu cümlenin oldukça abes olduğunu düşünüyorum.
Read 32 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!