Дарниця (Київ). Висотка початку нульових, брежнєвки, дерева, гаражі... Вдалині видніються двоповерхові будинки, побудовані начебто полоненими німцями по війні, але це легенда. Позаду мене – приватний сектор, за ним – парк Партизанської слави. А ще тут мало машин і є трамвай❤️
Ті самі "німецькі" будинки. Їх би відреставрувати... Та й через те, що квартир у них мало, всі всіх знають і одне з одним товаришують. Скинутися грошима – взагалі не проблема. Якщо, звісно, гроші є, а виглядає, на жаль, так, що люди тут живуть лише тому, що їх якраз немає...
Прибудинкова територія і балкон (ну як же без цього) з іншого боку. На другому фото можна побачити, як мешканці смажать шашлики. Смажать, певно, всім домом...
Тут у мене вперше в житті спитали "чо снімаєш?". Але без наслідків.
Далі в бік вокзалу будинки вже типовіші:
Але є й такі:
Здається, це фонтан, але скільки я себе пам'ятаю, він ніколи не працював. Хоча, виглядає класно.
Ну ви зрозуміли.
Комерція...
Дарниця патріотична...
Трамвай, що їде на Позняки... Як на мене, звучить страшно.
Садочок теж патріотичний. І трохи зелений. І трохи поганий. Коли вже в нас перестануть вважати, що все, що хоч якось стосується дітей, має бути яскравим і викликати ригачку...
Приватний сектор, що був за мною на першій фотографії. Тут завжди було багато злих бездомних собак, але зараз не побачив і не почув жодної. Дива...
Скільки там метрів має лишатися для пішоходів? Втім, тут на ці метри начхати навіть стовпу.
Підходимо до головного входу парку. Тут нещодавно провели ремонт і тепер маємо рівний асфальт на хідниках. Вау. Але якби цей асфальт ще й не звужувався місцями до метра, було б непогано Добре, що дерева не спиляли, але ж можна було й обігнути їх...
Біля головного входу дорогу відгородили вбогим парканом. Ну як дорогу... Парковку в першій смузі, якої тут не мало бути. Як і парканів.
Сюди реконструкція ще не дісталася, тож тут панує граніт, сивочолпроєкт і камінь на честь "дружби савєцкіх, польскіх і словацкіх партізан". Українських немає, як і української мови.
А ось і вхід, який реконструювали минулого року. І зробили це дійсно непогано. Плитка рівна, лавок багато, поки що нічого не відвалюється. Фонтан теж класний, але на фото він не працює. Чи то через дощ, чи то просто ще не ввімкнули після зими.
Незрозуміло, щоправда, нащо там сходи між клумбами. Праворуч пологий підйом, ліворуч – теж. А в центрі сходи. Ну от навіщо?
(питання, звісно ж, риторичне)
Раніше тут було так:
А тепер тут гарне озеленення. Багаторічні рослини та прикритий корою ґрунт. Краса!
Також оновили трамвайну зупинку. Виглядає набагато краще за ті, що зазвичай ставлять по місту. Сама конструкція не надто відрізняється, але лаконічні наліпки й акуратне та рівне покриття під ногами роблять свою справу. Хоча, звісно, тут має бути принаймні віденська платформа.
Та й колії не зайвим було б реконструювати...
Але тут це станеться нескоро.
Газон з боку вулиці теж відгороджений парканом. Навіщо? Біс його зна. Тим більше, вже в самому парку бачимо нормальні кущі. Хоча, там і вони не потрібні.
Та ми вже зрозуміли.
Побілені бордюри✅
Але це, швидше за все, справа рук РПЦшних попів з оцієї "церкви":
Гарно.
А тепер важливе питання. Що це? Навіщо? Для кого?
І ще одне архіважливе питання. Нахіба взагалі газопровід у парку? Та й не пригадую, щоб він там раніше був...
Робити нормальні майданчики місто ще не навчилося...
У парку є отакі смітники. Круто. Але навряд чи має сенс, бо потім у будь-якому разі все це сміття відвозиться на одне звалище.
А оце добре. Взагалі класно було б зробити більше таких різноманітних архітектурних форм.
Бювет. Він тут був і до реконструкції, а от під час неї можна було б і ще кілька таких зробити. Цей улітку користується чималим попитом.
Ще трохи фонтану:
І території біля нього:
На іншому боці парку реконструюють стадіон. Скільки себе пам'ятаю, він завжди був занедбаним. Хоча, людей на ньому було все одно стабільно багато. Усіх, крім футболістів.
На доріжці біля стадіону плитки вже немає. Втім, тут вона й не надто потрібна.
Вулиця Тростянецька біля парку. Тут розбита дорога, брежнєвки і школа.
Шкода ця раніше відрізнялася своїми скошеними вікнами, що виглядали дійсно круто. Та, на жаль, жалюгідні варвари їх знищили й зробили це вже в наші дні, бо на Street View 15-го року вони ще не місці. Ніколи не звертав на це увагу в дитинстві. Просто ненавиджу.
Було/стало:
Ще один ракурс. Тут можна бачити також і те, що вони зробили з дверима. Попередні не були якимось витвором мистецтва, але вони були просто нормальними естетичними дверима. Ці довбні замінили їх на пластикове лайно, яке навіть у ларьок дворовий не поставиш. Я тут, курва, школа🤬
На території школи з іншого боку є ось така мила теплиця, яку досі дивним чином не зруйнували:
Фотографії, від яких боляче. Особливо, від першої.
Та не будемо про погане. Ось вам ще трохи "німецьких" будиночків, тепер – червоних. Один із них навіть відремонтувати. Не найкращим, звісно, чином, але загалом і не найгіршим.
Балкони...
Ще один різнобарвний (ригачний) садок:
Насамкінець хочу сказати, що район дуже класний. Тут не так багато шкоди наробила людина сучасна, тому його проблеми загалом косметичні. Підлатити все й буде Європа.
Дуже несподівана новина. 29 квітня ВРУ ухвалила законопроєкт №5308, що стосувався питань житлової політики, але до другого читання хтось протягнув отаке: bit.ly/3gTIkW4.
Це означає, що з держбюджету Дніпру та Кривому Рогу виділять 1,2 млрд. грн. на нові трамваї.
1/3
Розподіл їх між містами наразі невідомий, як і те, що це будуть за трамваї. Дане питання, швидше за все, вирішить тендер. Припускаю, що це можуть бути трамваї Татра-Юг К-1Т306, яких за виділену суму можна придбати 36 шт., але є ймовірність того, шо Кривому Рогу вони не підійдуть.
Тамтешня мережа швидкісного трамвая має певні особливості, пов'язані з габаритом тунелів. Не факт, що К-1Т306 зі своїм великим виносом кузова туди впишеться. Тоді лишається Електрон, у якого винос кузова є значно меншим. Ну або якийсь іноземний виробник, що виграє тендер.
Влітку минулого року в Харкові почали будувати нову дорогу, що з'єднає проспект Ювілейний з вулицею Шевченка та дасть змогу мешканцям Салтівського житлового масиву "швидко доїжджати до центру міста" Твердження сумнівне, але загалом дорога ця має право на життя. Якби не одне але..
Планується не зовсім дорога... Точніше, зовсім не дорога (і звісно, зовсім не людська вулиця), а автобан. Мені не вдалося знайти інформації щодо ширини, але, швидше за все, це буде шість широченних смуг, які точно будуть відділені парканом. Хоч велодоріжки обіцяють, вже за щастя.
І так, задля будівництва магістралі доведеться знести велику частину легендарного ринку Барабашова. Так, того самого, найбільшого у Східній Європі. І це теж не зовсім ок. В тому стані, як є зараз, ринок залишати не можна, але отак просто його зносити...
Але нехай. Бо далі гірше.
Вчора до Києва прибув електробус МАЗ-303Е. Не на презентацію приватним дилером, як це було з дизельним автобусом МАЗ-303, а саме на випробування Київпастрансом. Тобто, ця модель має всі шанси бути придбаною містом.
І щось мені це не надто подобається...
Фото: V4dromax, KT_Alex.
Хоча, дизайн непоганий. Але МАЗ... Я сподіваюся, це таки просто випробування й купувати його не збираються.
Спішу поділитися деякими подробицями стосовно цієї закупівлі.
Став відомим розподіл поїздів між депо. 5 звичайних складів отримає електродепо "Харківське" (зелена лінія), а п'ять поїздів з наскрізними проходами поїдуть на червону гілку, яку обслуговує електродепо "Дарниця". 1/3
Зеленій лінії потрібі ці 5 складів, аби забезпечити нормальне функціонування майбутніх станцій на Виноградарі.
Червоній гілці поїзди з наскрізними проходами потрібні, аби забезпечити більшу пасажиромісткість, адже існуючі склади не справляються з пасажиропотоком у години-пік. 2/3
Єдиним хоч якось обґрунтованим припущенням щодо того, чому для "Харківського" купують звичайні вагони, є прагнення уніфікувати їх з вже існуючими, що дає підстави вважати тендер прописним під КВБЗ.
На це натякають і стислі терміни (2 роки). Європейці з китайцями так не працюють.
Час написати перший Твіт. Почну з найбільшої любові всіх урбаністів - з трамваїв. Отже, список причин, чому трамваї - це круто, сучасно, і краще за будь-які інші види наземного громадського транспорту.
По-перше, екологія. Трамвай - найбільш екологічний вид транспорту з усіх існуючих. Не лише за рахунок електричної тяги, а ще й через відсутність шкідливих для навколишнього середовища резинових шин. До того ж, трамвайні колії можна поєднувати з гарним та екологічним газоном.
По-друге, безпека. Завдяки рейкам трамвай ніколи не вріжеться у припарковану обабіч дороги автівку та не зіб'є пішохода на тротуарі, а завдяки відсутності таких горючих матеріалів, як дизельний двигун чи гальмівні колодки, шанс того, що він спалахне, є вкрай малим.