#Putin rejimi tarafından zehirlendikten sonra ölümün eşiğinden dönen & sonrasında #Rusya'da tutuklanan Rus #muhalefet lideri Alexei Navalny, Fransızları Emmanuel Macron'u seçmeye çağırdı & Marine LePen'i yolsuz & 2yüzlü olarak nitelendirdi.

#Fransa #Seçim #LePen #Macron #Siyaset
Sovyet döneminden kalma sinir ajanı #Novichok ile zehirlenen Rus muhalif lider Alexei #Navalny #Rusya'dan #Almanya'ya uçup orada tedavi olduktan sonra #Moskova'ya döndüğünde, susturulmak için sözde zimmete para geçirme iddiasıyla hapse atıldı. Tedavi için Rusya'dan Berlin'e uçakla getirilen Rus muhale
Cenevre'de bir basın toplantısında konuşan "BM Yargısız, kısa yoldan veya keyfi infazlar konusunda Özel Raportör" Bayan Callamard

"Bizim vardığımız sonuç, Bay Navalny'nin keyfi olarak öldürülme girişiminden Rusya'nın sorumlu olduğunu."

söylemişti.
👉ohchr.org/EN/Issues/Exec…
#Navalny'nin zehirlenmesi, 20 yıldan daha uzun süredir iktidarda olan Putin, karşısına onu yenme potansiyeline sahip siyasetçileri nasıl engelleyip onları gerekirse yok ederek iktidarda kalabildiğini gösteren bir örnek.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with On Turkey // Söz Konusu Türkiye.

On Turkey // Söz Konusu Türkiye. Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @NTRKY_TR

Mar 29
"Avcılar ve insan kaçakçıları için #Ukrayna'daki #savaş bir trajedi değil, bir fırsat".

18-60 yaş arası erkeklere Ukrayna'da kalıp savaşmaları için çıkış yasağı getirilmesiyle, ülkeden kaçanların çoğu kadın ve çocuklar. (1/4)

bbc.com/turkce/haberle…
Nereye gideceğini ve ne yapacağını bilemeyen mülteciler, sığındıkları ülkede yabancılara güvenmek zorunda kalıyor. #Ukrayna'da ve komşu ülkelerde insan kaçakçıları oldukça aktif.

#Savaş'ın 'sisli havası', faaliyetlerini gizlemek isteyen kaçakçılar için mükemmel bir fırsat. (2/4)
Sınırda bekleyen 'sahte gönüllüler' savaşın zorluklarından kaçan Ukraynalı kadınlara internette oldukça cömert teklifler de yapılabiliyor.

Irena (@lastradainterna), Ukraynalı kadınların Meksika, Türkiye ve BAE'den gitmeleri için uçak bileti teklifi aldıklarını söylüyor. (3/4)
Read 4 tweets
Mar 28
Konuya aşina olan muhbirlere göre, Rus oligark Roman #Abramoviç ve Ukraynalı barış müzakerecilerinden en az en az iki kişide, ay başında #Kiev'de bir görüşme sonrasında kırmızı gözler, sürekli akan gözyaşları, ağrılar ve ve deri soyulması gibi semptomlar göstermişler.
İddiaya göre, #Moskova'daki aşırı muhafazakarlar görüşmeyi sabote istemiş olabilir. Gruba kimin saldırdığı belli olmadığı söyleniyor. Aralarında Kırım Tatar milletvekili Umerov da bulunuyordu.

wsj.com/articles/roman…
Danışılan iki Kimyasal Savaş uzmanına ve bir doktora göre, semptomlar en çok porfirin, organofosfat veya bisiklik maddelerin çeşitleriyle tutarlıydı. Mağdurların yakınında özel laboratuvar ekipmanlarının bulunmaması nedeniyle kesin bir tespit mümkün olmadı.
Read 4 tweets
Mar 28
Oscar galasında Hollywood yıldızı Will Smith, törenin ortasında sahnede komedyen ve sunucu Chris Rock'a tokat attı.
Chris Rock, Pazar gecesi ödülleri açıklarken Smith'in kel karısı Jada Pinkett Smith hakkında şaka yapmıştı. (1/4)
Chris Rock, Demi Moore'un traşlı bir kafa ile elit bir askeri oynadığı 1997 filmi 'G.I. Jane'e atıfta bulunarak, saç dökülmesinden muzdarip Pinkett Smith ile dalga geçti. (2/4)
Will Smith önce güldü ama sonra sahneye çıktı ve Chris Rock'a sert bir tokat attı. Will Smith daha sonra, "Karımın adını ağzına alma" diye bağırdı. Galanın organizatörleri kısa bir süre için ses iletimini bile kapattı. (3/4)
Read 4 tweets
Mar 23
DER SPIEGEL: Roman Abramoviç'in 'Solaris' isimli süper yat'ı 140 metre boyunda, 8 güvertede 48 kabini ve bir helikopter pisti var.
Anlaşılan #Rus milyarder mal varlığının bir kısmını #Türkiye'ye kaçırmaya çalışıyor.
Ancak sosyal medyada büyük ilgi gören bir olay yaşandı.
Solaris Salı günü bir Türk tatil beldesine yanaşırken, küçük bir teknede ellerinde #Ukrayna bayrağıyla yüksek sesle slogan atan bir grup insan yollarını kapattı ve üstünde '#SavaşaHayır' yazan #Ukrayna bayrakları salladılar.
Ayrıca Abramoviç'in '#Eclipse' isimli dünyanın en büyük yatlarından biri olan diğer süper yatıda da bu hafta #Türkiye'nin güneybatısında demirledi.
Gemide iki helikopter pisti, 9 güverte, bir yüzme havuzu ve bir füze #savunma sistemi olduğu söyleniyor.
Read 6 tweets
Mar 18
#Moskova'daki #Luzhniki stadyumunda, sözde '#savaş yanlısı' binlerce kişi toplanmış.

#Ukrayna'da öldürülen #Rus askerin babasının sahnede “Başladığımız 'iş' bitirilmeli ve topraklarımızı #faşizm den kurtarmalıyız” diyor.

Size de bir yerden tanıdık geldi mi? (1/21)
Bundan önceki gün, yani çarşamba günü, "#Rusya'nın #Ukrayna işgali ve ekonomisi bocalarken #Putin gaza bastı ve meşum bakışlarını #işgale karşı olan veya #Batı'ya sempati duyan #Rus lara çevirdi" (@NBCNews).

nbcnews.com/news/world/scu… (2/21)
#Putin "#Rus halkı her zaman gerçek vatanseverleri hainerden (!) ve pisliklerden ayırt edebilecek ve onları ağzına uçan sinek gibi kaldırıma tükürecek. Bu konuyu 2. kez düşünmeyi aklınıza bile getirmeyin. Bu işte beraberiz ve ben batarsam sizde batarsınız (!)" dedi. (3/21)
Read 21 tweets
Mar 16
Bu 🐦🪡🧵'i, burada sürekli olarak "#Batı'nın ikiyüzlülüğü" hakkında şikayette bulunanlar içindir.

Bu arada mültecilere yinede en çok tolerans gösteren #Batı olduğunu unutmamak lazım. Biz Türkler birçok anlamda bu konularda çok daha kötüyüz. (🧵1/11)
#Avrupa'dan para almak ve #Türkiye'yi destabilize etmek için #Putin ile birlikte #Suriye'de "#mülteci" yaratma ve #silah gibi kullanılmasını da unutmayalım.
#Soykırımı yapmak konusunda öndeyiz, örneğin #KHK'lıları. Bu soykırı yüzünden yurt dışına kovulanları unutmayalım. (🧵2/11)
Alın size "ikiyüzlü olmayan" bir cumhurbaşkanı. #Türkiye'deki mültecilere gelince ikiyüzlülükte çok iyisiniz eyyyy #Putin'ci #muhalefet. 😉
#Batı'nın ikiyüzlülüğüne kızıyorsanız, şu yolsuzun "#mülteci politikasına" peki SİZ neden kızıyorsunuz?
(🧵3/11)
tr.euronews.com/2022/03/15/erd…
Read 11 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(