F.Yldrm 🇹🇷 Profile picture
Devletimiz var olsun .☝🏼🇹🇷 Devlet Ebed Müdded. 🇹🇷
Aug 21, 2022 15 tweets 4 min read
google.com/amp/s/www.bbc.…
#Rusya
#DaryaDugina
Darya Dugina cinayetine tepki: "Rus dünyasına" bir darbe mi yoksa yeni bir terör dalgasının habercisi mi? Saldırgan "Rus dünyasının" ideologu Alexander Dugin'in kızı Darya Dugina'nın öldürülmesi, tahmin edilebileceği gibi, Ruslar arasında bu suçun arka planı ve sonuçları hakkında bir tepki dalgasına ve spekülasyonlara neden oldu.
Jul 7, 2022 17 tweets 12 min read
#WHO #Gana, iki #Marburg virüsü hastalığı vakasının ön bulgusunu açıkladı ve eğer doğrulanırsa, bunlar ülkede kaydedilen bu tür ilk enfeksiyonlar olacaktır.
➡️ ow.ly/7yyo50JQZRr #Gana, iki #Marburg virüsü hastalığı vakasının ön bulgusunu açıkladı ve eğer doğrulanırsa, bunlar ülkede kaydedilen bu tür ilk enfeksiyonlar olacaktır. Marburg, daha iyi bilinen #Ebola virüsü hastalığı ile aynı aileden yüksek derecede bulaşıcı viral hemorajik ateştir.
Jul 7, 2022 6 tweets 8 min read
economist.com/britain/2022/0…
#İngiltere ve #Amerika #Çin için ortak alarma geçti
İngiltere'de bu bir yenilik. Birkaç yüz metre ötede Avam Kamarası'nda #BorisJohnson'ın yetkisi feshedilirken, iş dünyası ve akademik liderler 6 Temmuz'da #İngiltere'nin güvenlik servisi mi 5'in merkezi olan #Thameshouse'da toplandı .
Jul 7, 2022 12 tweets 6 min read
turkish.aawsat.com/home/article/3…
Ortadoğu'daki ilk spinal ligasyon ameliyatı Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirildi. #BAE’de doktorlardan oluşan ekip, Ortadoğu ve Kuzey #Afrika bölgesinin ilk #spinal ligasyon ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi.
Jul 7, 2022 5 tweets 2 min read
America’s new exceptionalism.
Amerika'nın yeni istisnacılığı
Amerika, önemli konularda Amerika'lıların görüşlerini Yansıtmayan bir dizi Yasaya sahiptir...‼️ economist.com/leaders/2022/0… #ABD #Teksas da bir kadın kürtaj yaptırıyor, hamileliği bir tecavüz sonucu olsa bile yasaları çiğniyor. ‼️
Ancak aynı kadın, dakikada 45 mermi atabilen bir ar -15 tüfek satın alabilir ve yürümeye başlayan çocuğunu okul öncesi eğitimden alırken kalçasında bir tabanca taşıyabilir.
Jul 7, 2022 5 tweets 2 min read
economist.com/leaders/2022/0…
#palyaço
Mahvolmuş bir başbakan ve perişan bir ÜLKE. @BorisJohnson Boris johnson hükümeti sonunda çöktü. Aylarca İngiltere başbakanı bir skandaldan birbiri ardına sıyrıldı. Şimdi, kendi milletvekilleri tarafından geri dönülemez bir şekilde reddedilerek , başbakanlığının bittiğini kabul etti. Sonbahara kadar kalmasını istedi ama hemen gitmesi gerekiyor.. ‼️
Jul 6, 2022 4 tweets 4 min read
wsj.com/articles/covid…
Bir Zamanlar Yüksek Talep Olan #Covid-19 Aşı Dozları Artık Atıldı
İlaç üreticileri ve sağlık yetkilileri on milyonlarca dozu atıyor. Hükümetler, ilaç üreticileri ve Aşı merkezleri, artan talep nedeniyle on milyonlarca kullanılmamış Covid-19 Aşı dozunu atıyor; bu, dozların kıt olduğu toplu aşılama kampanyasının ilk günlerinden keskin bir geri dönüş .
Jul 6, 2022 5 tweets 5 min read
m.jpost.com/health-and-wel…
#pfizer
#paxlovid
Pfizer Inc PFE.N, büyük bir denemenin COVID-19 oral antiviral tedavisi Paxlovid'in virüs bulaşmış biriyle yaşayan insanlarda koronavirüs Enfeksiyonunu önlemede etkili olmadığını söyledi.. Pfizer CEO'su Albert Bourla, " Bu özel çalışmanın sonucu bizi hayal kırıklığına uğratsa da, bu sonuçlar COVID-19 hastalarının tedavisi için daha önceki denememizde gözlemlediğimiz güçlü etkinlik ve güvenlik verilerini etkilemiyor." Dedi.