ErkanG Profile picture
13 Sep, 22 tweets, 6 min read
Hafta içi @tutunamayan1ar telegram kanalında ağırladığımız, private sale’de X25 fazla talep almış, $592K initial cap ile markete girecek olan @Gather_Network e biraz daha yakından bakmak istedim. Proje hakkında hazırladığımı floodu aşağıda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim
2017 yılından beri geliştirilen @Gather_Network, yayıncıların reklamsız para kazanmalarına olanak tanıyan, işletmelerin ve geliştiricilerin ucuz ve güvenilir işlem gücüne erişmesini sağlayan bir platformdur. Gather Network, yayıncıların (online siteler ve uygulamaların),
işletmeler ve geliştiricilerle bir araya geldiği, kripto paralar ile kullanıcılar arasındaki uçurumu kapatmayı hedefleyen, şeffaflığı, güvenliği teşvik eden tüm katılımcıları ödüllendirerek blockchain kullanımını artırmayı amaçlayan market tabanlı bir platformun
temel protokol katmanıdır.
Gather Ekosisteminin omurgasını üç katman oluşturur:
Gather Online (Katman 0), web ve mobil geliştiricilerin kullanıcılarının işlem gücünden para kazanmalarına olanak tanır.
Gather Network (Katman1), paydaşların şeffaflığı ve güvenliği sürdürmek için teşvik edildiği protokol katmanı, hibrit konsensus mekanizmasıdır (PoW + PoS + MN).
Gather Cloud (Katman 2), işletmelere ve PoW blok zinciri geliştiricilere uygun fiyatlı işlem gücü sağlar.
Gather Enterprise, geliştiriciler, işletmeler ve kripto ağları için danışmanlık hizmetleri ve araçlar sağlar.
Gather Ekosistemi, donanım katmanı tarafından üretilen işlem gücünün, protokol katmanı aracılığıyla güvenli bir şekilde uygulama katmanına aktarılmasıyla süreci tamamlar.
Paydaşlar, donanım katmanı için işlem gücü sağlayarak gelir elde etmek ve uygulama katmanı için sağlıklı bir ağ sürdürmek için Gather ($GTH) token ile teşvik edilir.
Gather Online
Gather, birleştirilmiş madencilikle birlikte (aynı anda birden fazla token çıkarılması) web ve uygulama madenciliğe yeni bir yaklaşım getirdiğini söylüyor. Bu yeni model web ve uygulama madencileri için daha iyi kârlılık, daha az merkezileştirme ve genellikle
yeni tokenlerle ve düşük hash oranlarıyla ilişkili birçok soruna çözüm sağlıyor. Gather ödeme sistemi, Bitcoin, Gather token veya izin verildiği durumlarda yerel para birimi cinsinden ödemeleri desteklemek için geliştirildi.
Gather Cloud:
Gather’ın vizyonu, gelişmiş güvenlik, kullanıcı deneyimi ve işlevselliğin yanı sıra hem madencilere hem de web sitesi ve uygulama sahiplerine daha fazla fayda sağlayan yeni bir web tarayıcı / uygulama madenciliği sunmaktır.
Gather Cloud, Gather'ın yayıncı ağından gelen, önemli ölçüde daha düşük bir maliyet ve kullanımda, daha yüksek esneklikle elde edilen alternatif bir işlem gücü mekanizması / kaynağı sağlar. Bu işlemci gücü, işletmelerin bulut bilişim maliyetlerini esasen düşürecek ve
Proof of Work geliştiricilerinin blok zincirlerini madenciler olmadan başlatmalarına izin verecektir.
Gather, kontrat kodları Cryptonics.io tarafından denetlenmiş, rapora bu linkten ulaşabilirsiniz: gather.network/docs/Cryptonic…
Private Sale’de X 25 üzerinde talep almışlar.
Yatırımcılarına baktığımızda Bitscale Capital, TRG Capital, Master Ventures ve LD Capital gibi kurumlardan 960.000 $ toplayarak private salei hızlı bir şekilde kapatmışlar.
Token detaylarına baktığımızda
Gather, ERC-20 standardını kullanıyor ancak Gather blockchain'i hazır olduğunda kendi ana ağına geçiş yapmayı planlıyorlar. Ceo’larının dediğine göre en geç Aralık 2020'ye kadar testnet ve Mart 2021'e kadar mainnet yapmaya hazırlanıyorlar.
14 Eylül’de Bithumb Globalde listelenerek ortalama 0,032 Cent fiyat, 18.5M supply ve $592K initial cap ile markete giriş yapacaklar.
İlk 12 ayda yaklaşık 182.5 milyon GTH piyasaya sürülecek. Bu, ilk yıl için ayda ortalama 15 milyon $GTH token’ın markete gireceği anlamına geliyor. Bu anlamda bir enflasyon baskısı oluşacağını tahmin edebiliriz.
Takım : Aralarında Ayhan Güngör adlı Türk bir ismin CMO olarak görev yaptığı takım ve advisorların CV’leri göz dolduruyor.
Son olarak @Gather_Network CEO'su @Reggi3J projenin genel özelliklerini aşağıdaki gibi tanımlıyor. Gather Online web/uygulamadan para kazanma şeklini değiştirmeye yöneliktir.
Web sitelerine ve uygulamalara reklamlara bağlı olmayan alternatif bir para kazanma biçimi sağlamak bir paradigma değişikliğidir.
Gather Cloud ile planladığımız gibi daha iyi bir ekosistem oluşturmak için web siteleri ve uygulamalar tarafından sağlanan işlem gücünü kullanan başka bir rakip yoktur.
Gather Cloud, PoW blok zinciri geliştiricilerinin, madencilere ihtiyaç duymadan veya önce bir topluluk oluşturmaya gerek kalmadan blok zincirleri (Birleştirilmiş Madencilik Yoluyla Alt Zincirler) oluşturabilmesine olanak tanıyacak.
Gather Cloud, işletmelerin belirli kullanım alanları için benzersiz bir teklif olarak CPaaS (Hizmet Olarak İşlemci Güc
ü) ile bulut bilişim maliyetlerini düşürmesine olanak tanıyacak.

Flood Sonu...

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with ErkanG

ErkanG Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @_ErkanG

24 Dec 19
Bu floodda #Bitcoin için yakın zamanda fiyat tahminlerinde bulunan iki modeli biraz detaylandırmak istiyorum.
PlanB Modeli
SwissRex Modeli
PlanB modeli nedir?
Bu model aslında çok basit. Bir varlığın Stock to Flow oranı ne kadar yüksek olursa, fiyatının doğal olarak da piyasa değerinin o kadar yüksek olduğunu söylüyor. Aşağıdaki grafiği örnek olarak alabiliriz. Image
Stock to Flow oranı ne kadar yüksekse, yani varlık ne kadar azsa, piyasa değerinin o kadar yüksek olması gerekir.
#Bitcoin, Mayıs 2020'de halvingden sonra altın Stock to Flow oranına çok yaklaşacak, ancak yine de geride kalacak.
Read 13 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!