1⃣ İyi akşamlar herkese. Yine sorulardan gidelim. Yeni başlayanlara tavsiye sorulmuştu. Bu akşam biraz anlatmaya çalışayım bu konuyu. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Arkadaşlar borsa bırakın zengin olmayı kısa sürede para kazanılacak bir mecra kesinlikle değil. Öncelikle herkesin bunun bilincinde olması lazım. Çok arttı veya çok düştü diye bir hisse alınmaz veya satılmaz.
3⃣ Hisse almak ciddi bir iştir. Piyasanın o an belirli bir fiyat biçtiği bir hisse için, o hissede işlem yapan herkese "Ben bu işi sizden daha iyi biliyorum, bu hissenin fiyatı bu kadar olamaz gerçek değeri bu kadar olmalı" diyorsunuz çünkü. Yaptığınız işin ciddi olduğunu bilin.
4⃣ Para kazanmak dünyanın her yerinde ve her iş için kolay değil. Zor kazandığınız parayı kolayca kimseye teslim etmeyin. Sizin zararınız muhtemelen başka birinin karı oluyor çünkü.
5⃣ İşlem açmadan belirli bir analiz yöntemini öğrenin TEMEL veya TEKNİK ANALİZ. Temel analiz konusunda yazacak yetkinliğe sahip olmadığım için teknik analiz üzerinden gideceğim.
6⃣ Herhangi bir hissede işlem yapacaksanız destek, direnç, trend nedir öğrenin. VE EN ÖNEMLİSİ STOP LOSS'un HAYAT KURTARICI OLDUĞUNU ÖĞRENİN.
7⃣ İstatistiksel olarak herhangi bir hissede işlem yaptığınızda kazanç veya kaybetme oranınız %50'dir. Verilere bakarsanız zarardaki hesap sayısı daha FAZLADIR. Kar ettiğinizde 3 birim kar ederken zararınızı 1 birimde tutarsanız sonunda kasanız her zaman kazanır.
8⃣ İlgilendiğiniz analiz yöntemi başta %50 olan kar/zarar oranınızı lehinize çevirmek için sadece. Aslında alım yeri doğru ama hisseye aşık olup doğru yerde satamıyoruz. Başta rasyonel karar veriliyor ama sonra zararda olunca hata yaptığımızı kabullenemiyoruz.
9⃣ Psikolojimiz böyle, beyin kimyamız böyle yani. Kuralları yani al-karla çık-zararla çık seviyelerini baştan koymazsanız zararlar büyür, karlar erir ve zarara döner. En iyi ihtimalle karınız azalır.
🔟Teknik analizle ilgilenecek arkadaşlar için: DESTEK, DİRENÇ, TREND ilk öğrenilecek kavramlar. Sonra Hareketli Ortalamalar. Basit, üssel, ağırlıklı başlangıç için yeterli.
1⃣1⃣ Viop endeks kontratında sadece 15 dk. periyota bakıp ve sadece 3 tane hareketli ortalama ile harikalar yaratan borsacılar gördüm. Grafiğe 10 tane indikatör eklemeye gerek yok yani. Hatta anlamsız.
1⃣2⃣ Şimdilik bu kadar gevezelik yeter bu konuda. İleride Hareketli Ortalamalardan sonra nasıl devam edilir yazarım yine. Bence işin sonu adaptif bir algoritma tasarlayıp, kodladıktan sonra sistemin kendini mevcut duruma adapte etmesi. Makine öğrenmesi bir nevi.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with algotrader06

algotrader06 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @algotrader06

2 Dec
1⃣ Temel sorular geldiği için bir kaç örnek paylaşmakta yarar var gibi görünüyor. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Gel vatandaş gel #matriks 'te robot nasıl yapılır burda :) Golden crossla başlayalım. Önce herhangi bir hissenin grafiğini açalım. İstediğimiz periyodu seçelim. #KCHOL günlük bakalım. Sonra sol üstteki "KHN" menüsünden "System Tester" seçelim. Sonra "Yeni System" ImageImageImage
3⃣ Sisteme Golden_cross ismini verdim. 50 periyotluk üssel hareketli ortalama, 200'lüğü yukarı kesince alsın. Tam tersi durumda da satsın. İsterseniz ön tanımlı fonksiyonlardan "moving average" seçip düzenlersiniz veya kodlamaya aşinaysanız direk yazabilirsiniz. Image
Read 9 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!