algotrader06 Profile picture
Mechanical Eng.,METU, MSc. Algoritmik Trader, Data Analyst #Algotrading #MachineLearning Yatırım tavsiyesi bulunmaz.
doktorX Profile picture 1 subscribed
Aug 7, 2021 14 tweets 8 min read
(1) Sistemlere eklenebilecek yatay piyasa filtrelerinden başlayalım. #btc #etherium #dolar #altın #garan #isctr #EREGL #thyao #viop #viop30 #bist #bist30 #borsa #fx #algotrading #system #DAX #dowjones #TRADINGTIPS #ASELS #ekgyo #kozal #sise #otkar #kozaa #petkm (2) Yatay piyasa filtrelerinin amacı önce yatay piyasanın varlığını belirlemek sonrasında da o kuralınıza göre yani piyasa yataya sarınca açtığınız işlemi kapamak veya hiç işlem açmamaktır. Kullanırsanız işlem sayınız azalacaktır.
Jul 25, 2021 9 tweets 2 min read
(1) Son paylaştığım sistemdeki mantığı anlatayım. Taban Pmax, en başta 2 tane MOST var. Bunların biri kısa diğeri uzun gibi düşünün. Bu iki çizgi arası testere, fiyat ikisi üzerindeyse artış, ikisi altındaysa düşüş trendi vardır. #algotrading #bist100 #viop #Bitcoin (2) Bir trend takip sistemi için, düşüş trendinde olduğunu bildiğimiz hisse için satımı hemen yani kolay yapsın ama alımı gercek bir dönüş görsün yani zor yapsın isteriz. Yükseliş için de alım kolay, satım zor olmalı.
Jul 19, 2021 13 tweets 7 min read
1⃣ Herkese iyi geceler. Özellikle #algotrade yani #robot işine yeni giren, girmek isteyen arkadaşlar için bir flood yazacağım. #btc #etherium #dolar #altın #garan #isctr #thyao #viop #viop30 #bist #bist30 #borsa #fx #DAX #dowjones #ASELS #kozal #sise #otkar #kozaa #petkm 2⃣ Yazacaklarım benim tecrübelerim; bu konuda süper olduğumu iddia edemem ama tecrübeliyim diyebilirim, yazacaklarımda aklınıza yatmayan yerler de olabilir. Sorun beraber konuşalım, ben de sizlerden öğreneyim. Kendimizi geliştirelim.
Jan 31, 2021 10 tweets 6 min read
1⃣Teknik analizde dikkat ettiğim bir kaç ayrıntı yazayım. #GARAN #isctr #asels #petkm #tuprs #thyao #algotrading #viop30 #silver #GOLD #Bitcoin #BIST30 #BORSA #GUBRF #ekgyo #dohol #kozal #karsn #kartn #sise #krdmd #teknosa 2⃣ İndikatör olarak mobil uygulamada 50-100-200 periyotluk basit hareketli ortalama kullanıyorum. Formasyon olarak dikkat ettiklerim 3'lü dip veya tepe. Ciddi bir direnç veya destek kırılacaksa genelde 3.seferde kırılır. 3 defada kırılmadıysa en olası durum piyasanın dönmesidir.
Dec 3, 2020 12 tweets 5 min read
1⃣ İyi akşamlar herkese. Yine sorulardan gidelim. Yeni başlayanlara tavsiye sorulmuştu. Bu akşam biraz anlatmaya çalışayım bu konuyu. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx 2⃣ Arkadaşlar borsa bırakın zengin olmayı kısa sürede para kazanılacak bir mecra kesinlikle değil. Öncelikle herkesin bunun bilincinde olması lazım. Çok arttı veya çok düştü diye bir hisse alınmaz veya satılmaz.
Dec 2, 2020 9 tweets 7 min read
1⃣ Temel sorular geldiği için bir kaç örnek paylaşmakta yarar var gibi görünüyor. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx 2⃣ Gel vatandaş gel #matriks 'te robot nasıl yapılır burda :) Golden crossla başlayalım. Önce herhangi bir hissenin grafiğini açalım. İstediğimiz periyodu seçelim. #KCHOL günlük bakalım. Sonra sol üstteki "KHN" menüsünden "System Tester" seçelim. Sonra "Yeni System" ImageImageImage