Weekend reading: 8 articles about interesting new trends that are happening in the world - from technology to politics to markets. Thread 👇🏻

1/ Guardian is quoting an ex-KGB spy who is saying that Russia has used Trump as an asset for more than 40 years

theguardian.com/us-news/2021/j…
2/ This week the stock markets were derailed by ... a online Reddit army. Strange times, in a way the attack on Capitol was also started online. Decentralization is really happening.

edition.cnn.com/2021/01/29/inv…
3/ Big Tech has become quite repulsive. And since their business is global the goverments have not been able to do much. At least Big Tech has started now internal bickering - Apple attacking Facebook
inc.com/justin-bariso/…
4/ Beyond Meat and Pepsi are teaming up to create plant-based snacks and drinks. Yay!
vox.com/future-perfect…
5/ Norway did reach and amazing milestone - more than half of new cars sold are electric. It is one of the wealthiest countries as well, but little known fact is that their pop-group A-ha also played a role to drive the public adoption
whichcar.com.au/car-news/how-a…
6/ Could algae become a next big thing in food industry?
fooddive.com/news/algae-ing…
7/ Has pandemic transformed the office forever? I would say "yes". Remote work will have a bigger role and people will not spend the full weeks in the office anymore as well. New Yorker has a great longread:

newyorker.com/magazine/2021/…
8/ I have three kids and I can see how problematic the online learning is for them. Mainly because the online service schools are offering is subpar, but that is another story. Here is a call to reopen schools ASAP:
theatlantic.com/ideas/archive/…
Estonian version of all of this is here:
facebook.com/lugemisnurk/po…

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Kristjan Lepik

Kristjan Lepik Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @kristjanlepik

31 Jan
1/ Having built online trading platforms, I can share insights what is happening with #RobinhoodApp, why their businessmodel is shady and how this $GME 🚀🚀🚀squeeze makes this all a pretty messy affair.

So, a thread 👇🏻
2/ Firstly, the well hidden truth of online trading platforms is that most of the active traders lose money. And most does not mean 51%, but this is more like 90-95%. Clients burn out quite quickly as well.
3/ Some research:
a) from Brazil: "97% of traders lose money" papers.ssrn.com/sol3/papers.cf…
b) from Taiwan: "Less than 1% of daytraders consistently earn positive returns"
sciencedirect.com/science/articl…
Read 15 tweets
23 Sep 20
1/ Postimees, omaniku sekkumine ja kogu ajakirjanduse tulevik on olnud kuum teema.

Kirjutan mõned mõtted sellel teemal - miks Linnamäe üldse ostis Postimehe ja milline võiks olla meedia tulevik?

Jutulõim 👇
2/ Vaatame korra laiemat pilti ja selle siin on üks aastatagune oluline uudis err.ee/937655/margus-…

Linnamäe oli koondanud erinevaid kuulutusteärisid ja müüs need kõik ühise paketina Londoni fondile maha. Sarnast konsolideerimist teeb UP Invest ka praegu näiteks kinodega.
3/ Miks see oluline on? Ma nägin unes, et tehingu hind võis olla ca 250 mln EUR. Kui see tõele vastab, siis on tegemist väga eduka tehingu ja hea plaaniga.
Read 17 tweets
18 Jun 20
1/ Kirjutasin märtsi lõpus Suure Plaani artiklis, et Eesti peaks laenama majanduse augu katteks 7 miljardit eurot. Paljud pidasid toona seda utoopiliseks numbriks, Levilat vedav Daniel Vaarik ütles, et see artikkel oli oma ajast lihtsalt ees.
levila.ee/tekstid/majand…

Jutulõim 👇
2/ Kui algselt räägiti miljardist või kahest, siis nüüd on valitsus jõudnud ka juba seisukohani, et vaja on 5 miljardit eurot, jõutakse lõpuks ka selle seitsme miljardini vähemalt.
aripaev.ee/uudised/2020/0…

Kuid siin on nüüd mitu probleemi.
3/ Esiteks, ma tõin oma artiklis välja ka selle, et olen pidanud varem riigi laenamist kaheldava väärtusega tegelemiseks, sest see laenuraha ei tohiks minna lihtsalt kulutusteks, vaid peaks minema investeeringuteks - see peaks tulevikus tagasi tooma.
Read 8 tweets
7 Apr 20
VÄLKSEMINAR 1/: Sel neljapäeval (09.04) kell 10-12 toimub üks huvitav projekt - ma teen online-seminari majanduse olukorrast, Chalice teeb sinna otsa välkkontserti.

facebook.com/Levila.tv/post…

Allpool veidi taustast pikemalt 👇
2/ Mõtlesin, et ehk oleks huvitav ka juurde kirjutada selle välkprojekti saamislugu. Mitmed konverentsikorraldajad pöördusid minu poole, et teha online-seminar. Majanduse kohta küsitakse iga päev minult palju kordi, see oleks efektiivne viis infot esitada.
3/ Kuid praegusel ajal raha ei tahaks küsida kuulajatelt. Samas tasuta ei peaks ka olema ning äkki peaks seda kuidagi moodsamalt lahendama?
Read 10 tweets
18 Mar 20
1/ Aktsiad ja investeeringud: väga palju küsimusi tuleb selle kohta viimasel ajal, seega teen selle kohta ühe eraldi avaliku jutulõime👇

Mida toob aasta 2020 finantsturgudele? Nagu arvata võib, mitte 100%-list roosamannat, kuid samas tuleb väga häid investeerimisvõimalusi
2/ Esiteks, aktsiaturgude langus on kahtlemata väga järsk ja ulatuslik. Joonisel on näha USA S&P 500 indeksi liikumine viimasel aastal. Boom.
3/ Ning kui võrrelda ajalooliste liikumistega, siis siin on näha, et nii kiiresti nii alla ei olegi varem kukutud. See praeguse languse sirgjoonelisus on kahtlemata erakordne, isegi paaripäevaseid põrkeid ei suudeta organiseerida.
Read 20 tweets
6 Mar 20
1/ Koroonaviirus: palju küsitakse selle kohta ja palju on segadust, seega allpool antud teema jutulõim (ma vaatan seda teemat ülemaailmses võtmes) 👇

Kui proovida summeerida - Paanikaks ei ole põhjust, kuid ettevaatlik tuleb olla nii tervise kui majanduse suhtes.
2/ Alustada tuleb sellest, et ma eristaksin siin kolme kihti, kõiki neid tuleb eraldi analüüsida:
1. Meditsiiniline - Kui laialdane saab olema viiruse edasine levik?
2. Majanduslik - Kui tõsine saab olema mõju majandusele?
3. Finantsturge puudutav - Milline on mõju aktsiatele?
3/ Alustame meditsiinilisest. "Kui laialdane saab olema viiruse levik?" Ma ei ole selle ala ekspert, kuid ka eksperdid on väga erineval arvamusel, keegi kindlalt ei tea. Hiina on saanud juba karantiinidega viiruse leviku pidama. Paljudes teistes riikides alles levik algab.
Read 13 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!