Bratu Profile picture
Aug 9 9 tweets 4 min read
Yeni ve bağımsız bir proje olan #Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir #blockchain ağı sağlamaya odaklanan bir #Web3 girişimidir. @AptosLabs, #Ethereum ve #Solana’yı geride bırakarak #Layer1 blockchain'i olmayı hedefliyor.

1🧵9 Image
#Aptos, blockchain'de eksik olan güvenlik özelliklerine sahip Layer1 blok zinciridir. Layer1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

2🧵9 Image
Ağ, Rust tabanlı bir programlama dili olan Move’u kullanıyor. Bu programlama dili, projenin merkezi özelliğini oluşturuyor. Diğer programlama dillerine kıyasla Move, güvenliği sağlamak için blockchain üzerindeki kaynakları yönetme ve doğrulama yeteneğine sahiptir.

3🧵9
Birçok blokzinciri bir dizi yerel işlem uygularken, Aptos hesap oluşturma, fon transferi ve Move modüllerini yayınlama dahil olmak üzere tüm işlemleri Move’da gerçekleştirmektedir. Ortaklık kurulan şirketler içerisinde en dikkat çekici olan Google Cloud’dur.

4🧵9 Image
Mart 2022’de başlatılan Aptos geliştirici test ağı, 18.000 tam aktif düğümle (node) zirveye ulaşmayı başardı.

5🧵9
Aptos'taki Son Gelişmeler

Aptos, ayı piyasasında olmamıza rağmen çok sayıda yatırımcıdan önemli miktarlarda fon sağlıyor. Son zamanlarda şirket, Sam Bankman-Fried’in FTX Ventures ve Jump Crypto liderliğindeki A Serisi finansman turunda 150 milyon dolar topladı.

6🧵9 Image
Mart ayının başlarında Aptos, diğer birçok risk sermayesi şirketinin yanı sıra a16z, Tiger Global ve Multicoin Capital’den 200 milyon dolarlık ayrı bir fon daha aldı.

7🧵9
Mart ayından bu yana ikiye katlanan son finansman turunun ardından şirketin değerlemesini 2 milyar doların üzerine çıkardığı ifade ediliyor. Aptos, mainnet’in Eylül'ün sonunda başlayacağını ve sorun çıkmazsa erken benimseyenlerin iyi bir kar marjı elde edeceğini duyurdu.

8🧵9
2021'de Solana ve Avalanche göz önüne alınırsa bu iki proje lansmanından bu yana sırasıyla %9,848 ve %3,165 gibi inanılmaz kazanç elde ettiler. Aptos’un testnet’i çok iyi performans göstermiş olması da ekibin uygulanabilir bir ürün oluşturmaya odaklandığını gösteriyor.

9🧵9 Image

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Bratu

Bratu Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Braatuu

Aug 10
Blockchain Köprülerinin Geleceği Ne Olacak?

Blockchain köprüleri, #blockchain sektöründe birlikte çalışabilirliğini ve toplu kabulünü geliştirmek için kritik bir öneme sahiptir.

1🧵8 Image
Bir blockchain köprüsü, token ve verinin bir zincirden diğerine aktaran bir bağlantıdır. Her iki zincirin de farklı protokolleri, kuralları ve yönetişim modelleri olabilir. Ancak köprü, her iki tarafta da güvenli bir şekilde birlikte çalışmak için uyumlu bir yol sağlar.

2🧵8
İnternet #Web3'e doğru ilerledikçe blockchain köprülerine duyulan ihtiyaç muhtemelen artmaya devam edecek. Gelecekteki yenilikler, kullanıcılara ve geliştiricilere daha fazla ölçeklenebilirlik ve verimlilik sağlayabilir.

3🧵8 Image
Read 8 tweets
Jan 3
Kriptoparalarda Temel Analiz Nedir? Başarılı Bir Temel Analiz Nasıl Yapılır?

Bugünkü flood'umda kriptopara projelerini temel analiz ile incelerken nasıl bir yaklaşım izlediğimizi anlatacağım.
1) Projenin amacı nedir? Net bir hedefe sahip mi? Eğer net bir hedefe sahipse, yatırım yapmak için bir neden sayılabilir.

2) Proje gerçek bir sorunu çözüyor mu? Projenin çözmeyi hedeflediği sorunun değerlendirilmesi projenin devamlılığı açısından önemlidir.
3) Coin'in dolaşımdaki ve toplamdaki arzı ne kadar? Marketcap'i nedir?

Dolaşımdaki arz, borsaların ve kullanıcıların sahip olduğu, yani dolaşımda olan token miktarıdır. Toplam arz ise dolaşımda ve ilâveten üretilmiş ancak piyasaya sürülmemiş token'lardır.
Read 11 tweets
Oct 24, 2021
Casper Network $CSPR Nedir?

CasperLabs, Casper Network’ün arkasındaki kuruluştur ve temel olarak Casper CBC spesifikasyonuna sahip, merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme geliştirme platformudur.
Casper Network’ün amacı, diğer blok zincirlerinin mücadele ettiği bazı önemli sorunları çözmektir. Bu sorunlardan bazıları ölçeklenebilirlik, yüksek gaz fiyatları ve kullanılabilirliktir.
CasperLabs Nedir?
Casper Network’ün geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş CasperLabs’tır. CasperLabs’taki ekip, geliştiricilerden girişimcilere ve liderlere kadar birçok ekip üyesinden oluşur.
Read 13 tweets
Oct 24, 2021
Yakın Zamanda Piyasada Etki Bırakmak İsteyen En İyi #DeFi ve #NFT Projeleri

#Blockchain aracılığıyla finansal alanı yeniden şekillendirmeyi amaçlayan projelerin sayısı oldukça fazla. Ancak yine de büyümek ve gelişmek için bir alan olabilir ve piyasaya yeni birçok proje geliyor.
Yakında halka arz veya ilk listeleme ile piyasaya girecek olan, umut vadeden düşük bütçeli #DeFi ve #NFT projelerinin bir listesini sizler için hazırladık.
#Biconomy $BICO
Web 3.0’ı sorunsuz ve yaygın hale getirmek için geliştirilen çok zincirli işlem altyapısıdır. Biconomy’nin tak ve çalıştır API’leri sayesinde, merkeziyetsiz uygulamalar yani dApp’ler, kripto bilgisi ve deneyimini herkes tarafından erişilebilir hale gelir.
Read 23 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(