Bratu Profile picture
Blockchain & FinTech enthusiast
Aug 10 8 tweets 3 min read
Blockchain Köprülerinin Geleceği Ne Olacak?

Blockchain köprüleri, #blockchain sektöründe birlikte çalışabilirliğini ve toplu kabulünü geliştirmek için kritik bir öneme sahiptir.

1🧵8 Bir blockchain köprüsü, token ve verinin bir zincirden diğerine aktaran bir bağlantıdır. Her iki zincirin de farklı protokolleri, kuralları ve yönetişim modelleri olabilir. Ancak köprü, her iki tarafta da güvenli bir şekilde birlikte çalışmak için uyumlu bir yol sağlar.

2🧵8
Aug 9 9 tweets 4 min read
Yeni ve bağımsız bir proje olan #Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir #blockchain ağı sağlamaya odaklanan bir #Web3 girişimidir. @AptosLabs, #Ethereum ve #Solana’yı geride bırakarak #Layer1 blockchain'i olmayı hedefliyor.

1🧵9 Image #Aptos, blockchain'de eksik olan güvenlik özelliklerine sahip Layer1 blok zinciridir. Layer1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

2🧵9 Image
Jan 3 11 tweets 2 min read
Kriptoparalarda Temel Analiz Nedir? Başarılı Bir Temel Analiz Nasıl Yapılır?

Bugünkü flood'umda kriptopara projelerini temel analiz ile incelerken nasıl bir yaklaşım izlediğimizi anlatacağım. 1) Projenin amacı nedir? Net bir hedefe sahip mi? Eğer net bir hedefe sahipse, yatırım yapmak için bir neden sayılabilir.

2) Proje gerçek bir sorunu çözüyor mu? Projenin çözmeyi hedeflediği sorunun değerlendirilmesi projenin devamlılığı açısından önemlidir.
Oct 24, 2021 13 tweets 2 min read
Casper Network $CSPR Nedir?

CasperLabs, Casper Network’ün arkasındaki kuruluştur ve temel olarak Casper CBC spesifikasyonuna sahip, merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme geliştirme platformudur. Casper Network’ün amacı, diğer blok zincirlerinin mücadele ettiği bazı önemli sorunları çözmektir. Bu sorunlardan bazıları ölçeklenebilirlik, yüksek gaz fiyatları ve kullanılabilirliktir.
Oct 24, 2021 23 tweets 5 min read
Yakın Zamanda Piyasada Etki Bırakmak İsteyen En İyi #DeFi ve #NFT Projeleri

#Blockchain aracılığıyla finansal alanı yeniden şekillendirmeyi amaçlayan projelerin sayısı oldukça fazla. Ancak yine de büyümek ve gelişmek için bir alan olabilir ve piyasaya yeni birçok proje geliyor. Yakında halka arz veya ilk listeleme ile piyasaya girecek olan, umut vadeden düşük bütçeli #DeFi ve #NFT projelerinin bir listesini sizler için hazırladık.