1)Ben herhangi bir işte BAŞARI elde etme konusunda kişinin çevresinin çok önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. İnsanın en çok görüştüğü 5 kişinin ortalaması olduğunu çoğumuz duymuşuzdur.Borsa konusunda da bu önemli bir faktör.
2)Eğer piyasa işlemlerinde başarılı olmak istiyorsanız çevrenizde bu alanda istikrarlı başarıyıyakalamış en az 1 kişi olmalıdır. Bu kişi sayısı ne kadar artarsa sizin de başarı olasılığınız artacaktır. Başarılı insanların oturmasından kalkmasından değerlendirmesinden bir nebze
3)de olsa olumlu etkilenirsiniz bu da kendi hatalarınızı görmenize yardımcı olur.
Eger çevrenizde bu tarz başarılı kimseler yoksa hatta istikrarlı kaybeden ancak bunu kendisine dahi itiraf edemeyen kimselerden oluşan bir çevreye sahipseniz
4)Bu ister istemez sizi de olmsuz olarak etkilemeye başlar. Başarısızlıklarla dolu bir çevreden başarı hikayesi çıkması olasılığı daha düşüktür. Çevrenizdeki başarısız insanlar muhtemelen pek çok şeyi yanlış yapıyorlardır.
5)Bu yanlışlardan doğru gibi bahsetmeleri aynı yanlışlarda ısrar etme çabalarının sizi de negatif etkilemesi kaçınılmazdır. Başarılı insanlardan oluşan bir çevre sizi de ister istemez düşunmeye sevk eder.
6)Bu işte başarılı olmak için çevrenizi de de gözden geçirmeli sizi negatif mi yoksa pozitif mi etkilediklerini incelemelisiniz diye düşünüyorum..
Hiç kazanan tanıdığınız yoksa sizin da kazanma olasılığınız daha az olacaktır.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yasin Yalçındağ

Yasin Yalçındağ Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @YalcindagYasin

17 May
1)Trading sistemi kurmaya cabalayan arkadaslara yatirimcilarin siklikla yanildiklari bir iki hususu vurgulayarak yardimci olmaya calisayim:

Sisteminiz mumkun oldugunca istikrarli ama yavas kazanma uzerine kurulmalidir. Cogu yatirimci ozellikle baslangic sermayelerini

#borsa
2)azimsadiklari icin yavas kazanmayi kucumsemekte bu nedenle de hizli kazanmaya cabalamakta.. bu hizli kazanma cabasi fazla risk almaya neden olarak isler ters gittiginde cok zarar edilmesine yol acar.

#Crypto #hisse
3)bugun sermayeniz kucuk olsa bile yavas yavas zamana yayarak kazanmaya calismali ve kazandiklarinizi da geri vermekten cok cekinmelisiniz..

hedef zaman icerisinde sermayeyi buyutebilmek olmalidir . kazanirken sabirli olmak bu isin altin kuralidir..

#viop
Read 7 tweets
5 Sep 20
1)Piyasalarla yeni tanışan arkadaşlara örnek olması için #EREGL hissesini farklı açılardan incelemeye çalışalım.

Bu bir AL sinyali değildir. Analiz örneğidir.

Belki örnek olarak değerlendirip faydalanan olur.

#borsa #hisse #viop #bist100 #bist30
2)Hissenin uzun vadeli fiyat hareketini ve endeks karşısında göreceli gücünü analiz ederek başlayalım.
Hisse 2017-18 arası endeksten daha güçlü olduğu bir performans dönemi yaşadıktan sonra son iki yıldır da endeksin paralelinde yatay bir konsolidasyon dönemi içerisinde.
#EREGL
3)Uzun vadeli ortalamalarının etrafında seyreden bir fiyat yapısı taban oluşumu görünümü vermekte. 10.00-6.00 fiyatları arasında dalgalanma olasılı fazla olsada fiyatların 10 tl üzerine çıkması ile yeni bir trend oluşturması olasılığı artar.
#EREGL
Read 21 tweets
29 Aug 20
1)Bir Hisse Senedini birkaç açıdan detaylı olarak analiz ederek özellikle piyasalarla yeni tanışan yatırımcıların finansal okur-yazarlıklarına katkı sağlamaya çalışalım;

Örnek hisse senedimiz #bist30 şirketlerinden #TCELL olsun...

#borsa #hisse #viop
2)#tcell hissesinin uzun vadeli performansını incelemekle işe başlayalım.

Bu grafikte görülen 30 ve 40 haftalık ortalamaların yukarı yönlü olması hissenin uzun vadeli bir uptrend içerisinde olduğunu gösteriyor.

#borsa #hisse #viop #tcell
3)Alt göstergede ise hissenin endeks karşısındaki performansını anlamaya çalışıyoruz.
Bu da bize yıldan yıla endeks karşısında bir miktar daha kuvvetlenmiş ancak getirisi endeksin çok önüne geçmemiş olduğuna işaret ediyor.

#borsa #hisse #viop #tcell
Read 20 tweets
27 Apr 20
Piyasalarda fiyat hareketleri ve trend dönüşleri nasıl oluşur? birkaç paragrafta açıklamaya çalıştım. Piyasalar ile yeni ilgilenenlere belki faydası olur..

#borsa #hisse #viop #bist100 #usdtry
1) Finans piyasalarında oluşan fiyat hareketleri, piyasaları yeterince tanımayan yatırımcılar tarafından ekonomilerin iktisadi durumlarının bir yansıması olarak kabul edilir. Bu nedenle yatımcılar ekonomi programlarına, ekonomi yorumcularına, pür dikkat kesilir;

#borsa #hisse
2) ekonomistlerden duydukları ekonomi yorumlarına göre de piyasalarda aksiyon almaya çalışırlar. Piyasalardaki düzen sanılandan çok daha farklı bir şekilde işler. Piyasaları daha uzun süredir takip edenler ekonomistler felaket senaryoları anlatırken piyasaların

#borsa #hisse
Read 17 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(