ای کاش رسانه گرانقدر مثل @coiniran، به جای ترجمه بی توضیح و بدون منبع در شرایط حساس حال، عجله ای در تولید محتوا نکند. چون مخاطب مفهوم این جملات را در نگاه اول متوجه نخواهد شد و بر ترس او افزوده می شود.
در رشته توئیت زیر، جناب وو بزرگ، این ریزش را به یک قطعی شبکه برق و در نتیجه مزارع #ماینر های یک منطقه خاص (در توئیت ذکر شده) و تاثیر آن بر کاهش قدرت محاسبه #hashrate شبکه مرتبط دانسته است. برای تایید این نظریه به یک اتفاق مشابه سال ۲۰۱۷ نیز اشاره کرده است.
فارغ از صحت این ادعا، با احترام به دوستان عزیز در @coiniran ، خواهش می کنم دوستان حتما مفهوم خبر را متوجه شوید ! هر خبر ناشناخته ای لزوما ایجاد ترس می‌کند در مقابل هر خبر بدی با تحقیق شما تاثیر جانبی اش کمتر خواهد شد. پس ابتدا تحقیق و بعد رجوع کنید.
زیا جان اینا به هم ارتباط دارند آیا ؟ @Ziya_Sadr

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with CryptoVizArt 📈

CryptoVizArt 📈 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @CryptoVizArt

19 Apr
روایت جالبی از دلیل احتمالی اتفاقات ۲ روز گذشته (به تعبیر @woonomic
۱- قطعی برق در Xinjiang چین و خاموشی بخشی از مزارع؛ یکی از تامین‌کننده‌گان اصلی برق #ماینر های شبکه
۲- کاهش سرعت شبکه در تایید block ها ( #hashrate) و تاثیر (بیشتر روانی) این اتفاق در کاهش قیمت Image
۳- ورود ۹۰۰۰ #بیتکوین به صرافی #Binance چند ساعت بعد( از منبع آسیایی و احتمالا با دسترسی سریع به خبر بالا) برای (ایجاد فشار) فروش در قیمت ۶۰ هزار
۴- انتشار خبرهای بی منبع برای تعمیق ریزش، ریزش قیمت به زیر ۵۹ هزار ( نقطه حمایتی مهم برای تریدرها اکثرا با منطق #تکنیکال) .... ImageImage
۵- لیکوئید شدن (شما بخوانید کردن) ۴.۹ بیلیون دلار؛ بیشترین در سال جاری (منبع نامطمئن: ۱ میلیون کاربر)
۶- ادامه ریزش به قیمت‌های پایین‌تر به واسطه افزایش نرخ ورود تازه واردها در چند هفته اخیر و ایجاد پتانسیل volatility بالا ImageImage
Read 5 tweets
16 Apr
در لحظات حساسی از بازار هستیم که #تحلیل_تکنیکال در تشخیص روند بازار نیاز به چشم دوم دارد. اما از دریچه بررسی رفتار شبکه #onchain، به دنبال پاسخی برای سوال #کجای_چرخه_هستیم، بر مبنای #نظر_شخصی خواهیم گشت.
🗓APR-16-2021
۱- ابتدا نمودار #CoinYearsDestroyed را مرور کنیم. این نمودار تخمینی است از حجم فروش کوین‌های پیرتر (در مالکیت 🐳و⛏) در ۳۶۵ روز اخیر است. به صورت واضح، روند نزولی 🟢 نشان از #Accumulation یا کاهش فروش بزرگان بازار و روند صعودی 🔴 نشان از سرعت‌ بالای فروش کوین‌های پیر است. Image
۴- با قیاس چرخه حال با چرخه پیشین، واضح است که با سقف فروش دوره قبل فاصله قابل توجهی داریم. این سقف همیشه در هر چرخه جدید پشت سر گذاشته شده است. دلیل آن پیرتر شدن طبیعی شبکه/کوین‌ها با گذر‌زمان است.
Read 11 tweets
5 Apr
۱-در ادامه پاسخ به #کجای_چرخه_هستیم ، یک معیار #onchain دیگر
#Entity_Adjusted_Dormancy_Flow را به کار خواهیم گرفت. این معیار = نسبت ارزش دلاری امروز بازار #MarketCap به میانگین سالانه نرخ نقدشوندگی ارزش زمانی-دلاری #بیتکوین. به زبان ساده مادامی که ارزش بازار نسبت به میانگین
۲- نرخ میزان نقد شده، رو به رشد (و بالاتر از ۱ م) باشد، بازار گاوی از سلامت نسبی برخوردار است. درواقع با ورود به ناحیه بالای حد تاریخی ۱ میلیون (ناحیه قرمز) بازار رسما صعودی خواهد بود و به محض آنکه بازار نرخ خروجی ارزش بالایی را تجربه کند این معیار شروع به ریزش می‌کند.
۳- به محض خروج این معیار از ناحیه قرمز و برگشت به محدوده زیر ۱ میلیون، بازار رسما وارد روند نزولی شده است. نکته اعجاب آور این روزهای بازار این است که این معیار هنوز بالای عدد ۱م تثبیت نشده است. آیا این به معنای ادامه راه صعود بلند مدت است ؟ پاسخ را آینده خواهیم یافت.
Read 4 tweets
3 Apr
۱-در ادامه بررسی بازار #اتریوم و پاسخ به این سوال که در کجای بازار هستیم، به دو معیار #onchain کابردی در زمان بندی چرخه اتریوم و (به احتمال قوی رمزارزهای مشابه) اشاره خواهیم کرد.
1- #MVRV - Market Value to Realized Value Ratio
2-
#Velocity
📌این #رشتو به معنای سیگنال نیست.
۲- معیار #Velocity و یا نسبت مجموع دلاری تراکنش‌ها به میزان ارزش دلاری حال بازار #MarketValue در کنار #MVRV (نسبت میزان ارزش دلاری حال بازار به نسبت ارزش دلاری ذخیره شده بازار ) #RelizedMarketValue می توانند در تشخیص/تایید تغییر فاز بازار به کار گرفته بشوند.
۳- در مرحله انتهای بازار خرسی و تعادل نسبی خرید/فروش، بازیگران باتجربه در حال خرید ارزهای خرده فروشان ناامید از رشد بازار می باشند (#Capitulation). در این مرحله Velocity یا حجم تبادلات به ارزش کل بازار، کم نوسان و در در کمینه خود قرار دارد (خط سیاه). Image
Read 7 tweets
25 Mar
1- یکی از معیار هایی ساده ولی مبتکرانه در دسته #تحلیل_پایه بازار کریپتو #Puell_Multiple نام دارد. هدف اصلی این پارامتر تشخیص بازه احتمالی فروش ماینر‌ها (سقف قیمت) و بازه خرید سرمایه گزار‌ها (کف قیمت)، در هر چرخه ۴ ساله بازار #بیتکون است.
2- این پارامتر برابر است با نسبت میزان درامد دلاری حاصل از #بیتکوین ماین شده روزانه به میانگین سالانه. به عبارت دیگر، زمانی که قیمت بیتکون به میزانی برسد که ماینر‌ها بیش از ۴ برابر میانگین درامد روزانه در سال قبل، درامد روزانه کسب کنند، فشار فروش بالا و در مقابل وقتی ...
3- ... این میزان به زیر ۰.۵ برابر میانگین تقلیل یافته (به واسطه ریزش قیمت بیت) فشار خرید بالا رفته است.
Read 4 tweets
23 Mar
۱- در چند روز اخیر دوستان عزیز توئیتری خیلی سوال کردند در مورد #SentimentAnalysis و کاربردش روش بهینه سازی معاملات/حفظ سرمایه در بازار #کریپتو. این شروع خوبی برای آشنایی بیشتر جامعه کریپتو فارسی زبانها با علم روز بازارهای مالی ایست. سعی می‌کنم نقشه راه خلاصه بیان کنم.
۲- در ابتدا باید با مفهموم #SentimentAnalysis یا تحلیل عقیده (ترجمه بد!) آشنا شد.
🎦:

🌐: towardsdatascience.com/basic-binary-s…

⏰: یک روز
۳- در قدم باید باید دید که این روش چه کاربردی در دنیای کریپو دارد و یکی از نمونه‌های موفق آن را دید.
🎦:
۴- در قدم بعد باید قادر بود پروژه‌های ساده خود را با یک زبان برنامه نویسی اجرا کنید و بهترین زبان؛ @ThePSF
آموزش فارسی :
🎦:
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!