Daikatou Profile picture
Feb 15 49 tweets 28 min read
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۵ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، پس از یک دوره غیبت نسبی، خود را برای ورود مجدد به عرصه سیاسی آماده می کند. روحانی در نشستی با اعضای کابینه سابق خود در ۲۵ بهمن که به اطلاع عموم رساند، سیاست‌های اقتصادی، خارجی، دفاعی و درمانی دولت خود را تحسین کرد .
⬇️
◀️روحانی بر لزوم «بازگرداندن اعتماد مردم» تاکید کرد و ضمن اذعان به تشدید شکاف بین نظام و مردم ایران پس از جنبش اعتراضی مهسا امینی، از مقامات ایرانی خواست تا انتقادات از نظام را جدی بگیرند.
⬇️
◀️روحانی ناآرامی های جاری را با انگیزه اقتصادی توصیف کرد و از دخالت کمتر دولت در اقتصاد ایران، بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک و برگزاری انتخابات دموکراتیک حمایت کرد. روحانی به طور جداگانه از کابینه سابق خود خواست تا توصیه‌های خود را به دولت رئیسی ارائه کنند
⬇️
◀️روحانی تصریح کرد: «این وظیفه ملی و دینی است که هر نظر و اندیشه‌ای را به دولت برسانند. صرف نظر از این که فکر می کنیم کار می کند یا نه."

◀️نکته قابل توجه این است که روحانی دیدار خود با مقامات سابق اصلاح طلب معتدل را علنی کرد، هرچند این دیدارها تازگی ندارد.
⬇️
◀️رسانه‌های ایران پیش از این گزارش داده بودند که روحانی در تلاش برای بازیابی نفوذ سیاسی در اوایل سال ۱۴۰۱ با دیگر میانه‌روها و اصلاح‌طلبان همکاری می‌کند.
روحانی پس از جنبش اعتراضی #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی نقش برجسته‌تری در بحث درباره آینده نظام ایفا کرده است.
⬇️
◀️روحانی پس از یک دوره سکوت نسبی، در مصاحبه ای در ۱۲ بهمن ماه از رژیم به دلیل به حاشیه راندن بازیگران معتدل و اصلاح طلب در عرصه سیاسی انتقاد کرد.
⬇️
◀️روحانی به طور جداگانه تشدید شکاف بین رهبری ایران و جمعیت آن را به عنوان یک تهدید فوری توصیف کرد و گفت که علی خامنه‌ای نتوانسته است به اندازه کافی به این شکاف‌ها رسیدگی کند.
⬇️
◀️لفاظی های او در جلسه ای در ۲۵ بهمن نسبت به اظهارات قبلی او نسبتا ملایم‌تر شده و معطوف به مشکلات اقتصادی است. روحانی ممکن است در واکنش به ترسیم مرزهای گفتمان قابل قبول توسط خامنه ای، لفاظی های خود را تعدیل کند.
⬇️
◀️تیم CTP قبلاً ارزیابی کرده بود که سخنرانی ۱۹ بهمن خامنه‌ای نشان می‌دهد که او بحث‌های محدود در مورد اصلاحات را تحمل می‌کند، اما بحث‌ها را مطابق با درخواست‌های سیاستمدار اصلاح‌طلب میرحسین موسوی برای تغییر «بنیاد» در ایران تحریم نخواهد کرد.

⬇️
◀️روحانی همچنین در ماه‌های اخیر یک وب‌سایت و حساب توییتر جدید راه‌اندازی کرده است که احتمالاً نشان‌دهنده تلاش او برای بازگشت به عرصه عمومی است.
◀️روحانی شرایط نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ ایران را داراست، هرچند مشخص نیست که آیا او قصد انجام این کار را دارد یا خیر.
⬇️
◀️ظاهراً خامنه‌ای به روحانی اجازه داده علناً درباره رژیم و اعتراضات اخیر بحث کند. خامنه‌ای ممکن است از روحانی و دیگر بازیگران اصلاح‌طلب برای ورود مجدد به عرصه سیاسی می‌تواند به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای رسیدگی به نارضایتی‌های فزاینده بدون نیاز تغییر اساسی استفاده کند.
⬇️
◀️مقامات ایرانی از سراسر طیف سیاسی پیشنهاد ۲۴ بهمن روحانی را تکرار می‌کنند که احساسات ضد رژیم مستمر ریشه در نارضایتی‌های اقتصادی دارد. یحیی ابراهیمی نماینده تندرو مجلس اعلام کرد که اعتراضات اخیر انگیزه اقتصادی داشته است.
⬇️
◀️محسنی اژه ای در دیدار با مسئولان قوه قضائیه بر اهمیت انضباط و شفافیت اقتصادی تاکید کرد.
◀️رسول منتجب‌نیا، دبیرکل حزب اصلاح‌طلب جمهوری اسلامی ایران، پیشتر پیشنهاد کرده بود که سیاست‌های جدید خارجی و اقتصادی می‌تواند به نارضایتی معترضان رسیدگی کند.
⬇️
◀️اظهارات اخیر مقامات ایرانی که جنبش اعتراضی #مهسا_امینی/#ژینا_ئه‌مینی را دارای انگیزه اقتصادی می دانند، می تواند نشان دهد که این مقامات نیز به خط قرمزهای خامنه ای پاسخ داده و تشخیص خود را از چالش های ایران اصلاح می کنند.
⬇️
🟦شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران اخیراً از مواضع خود در استان دیرالزور عقب‌نشینی کرده‌اند و ممکن است در استان #حلب مستقر شده باشند. رسانه‌های سوریه گزارش دادند که شبه‌نظامیان #ایران از ۱۷ بهمن از چندین نقطه در نزدیکی المیادین در استان #دیرالزور #سوریه عقب‌نشینی کردند.
⬇️
◀️دیده‌بان حقوق بشر #سوریه گزارش داد که شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در ۲۵ بهمن مقر خود را در ماخان و القریه نزدیک المیادین ترک کردند.
ستیزه جویان به محض ورود نیروهای دفاع ملی وابسته به رژیم اسد و پرسنل امنیتی نظامی دیرالزور از آنجا خارج شدند.
⬇️
◀️این روزنامه همچنین در ۲۵ بهمن گزارش داد که شبه نظامیان "نامشخص" به طور مشابه مواضع خود را در شرق شهر دیرالزور و یک زیارتگاه مذهبی شیعیان در نزدیکی المیادین تخلیه کردند.
◀️شبه نظامیان #ایران می توانند از نیروهای تیپ فاطمیون باشند که قبلاً مواضع نزدیک حرم را اشغال کرده اند.
⬇️
◀️رسانه‌های محلی از عبور شبه‌نظامیان #ایران از دیرالزور به #عراق گزارشی ندادند که نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان احتمالاً به سمت غرب و داخل #سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند.
washingtoninstitute.org/policy-analysi…
⬇️
◀️تیم CTP موارد متعددی پس از زلزله‌ای که #ترکیه و شمال غرب #سوریه را ویران کرد، را مشاهده کرده است که نیروهای حزب‌الله و حشد الشعبی تحت حمایت #ایران و پرسنل نیروی قدس سپاه نیروهای کمکی و تجهیزات را به شمال سوریه می آورند.
⬇️
◀️زمان‌بندی عقب‌نشینی شبه‌نظامیان #ایران از استان دیرالزور و الگوی اخیر سرازیر شدن منابع نظامی مورد حمایت ایران به استان حلب نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان حزب‌الله و فاطمیون که از #دیرالزور عقب‌نشینی می‌کنند نیز احتمالاً به سمت #حلب می‌روند.
⬇️
با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر، CTP گزارش خود را در مورد تحرکات نیروهای ایرانی در عراق و سوریه بروز خواهد کرد.
⬇️
🟦نوشته ۲۵ بهمن ابراهیم رئیسی در روزنامه مردم کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (CCP) احتمالاً حاکی از حمایت سطح بالای چین از افزایش همکاری‌های #چین و #ایران است. "پیپلز دیلی" روزنامه رسمی حزب مرکزی (CCP) است و محتوای آن اغلب منعکس‌کننده دیدگاه مقامات ارشد حزب است.
⬇️
◀️مقاله‌های روزنامه "پیپلز دیلی" معمولاً با نام مستعار منتشر می‌شوند و مستقیماً خط حزبی را بیان می‌کنند یا دیدگاه تأیید شده توسط یک گزارشگر معروف را بیان می‌کنند، که این موضوع نوشته رئیسی را به ویژه قابل توجه می‌کند.
⬇️
◀️نوشته رئیسی حاوی عبارات و اصطلاحات، تاریخی و سیاسی چینی متعددی است (مانند عبارت جذاب شی جین پینگ، رئیس جمهور #چین "جامعه سرنوشت مشترک")، که حاکی از همکاری یک چینی یا ویرایش قابل توجه پس از ترجمه است.
(🟣دای‌کتو:یکی دیگه براش نوشته)
⬇️
◀️ادامه حمایت شی از پوتین از زمان حمله به #اوکراین در داخل #چین بحث‌برانگیز بوده است و مخالفان شی از حمایت او از رژیم‌هایی مانند #روسیه و #ایران انتقاد کرده‌اند.
⬇️
◀️این احتمال وجود دارد که روزنامه "پیپلز دیلی" بوسیله رئیسی منتقدان داخلی سیاست خارجی شی جینپینگ را هدف قرار داده باشد که نشان دهنده تعهد کامل رئیسی به روابط ایران و چین است.
⬇️
🟦امنیت داخلی و فعالیت اعتراضی

حداقل ۶ اعتراض در ۶ شهر در ۶ استان در ۲۵ بهمن رخ داد. CTP با اطمینان بالا ارزیابی می کند که اعتراضات در مکان های زیر رخ داده است:
🔶شهر #قزوین، استان قزوین
سایز: کوچک
جمعیت: بازنشستگان
⬇️
🔶شهر #قم، استان قم
سایز: کوچک
جمعیت: اعتراض والدین به مسمومیت‌های اخیر در قم.
یادداشت: تعداد زیادی از دانش آموزان از آبان‌ ۱۴۰۱ به دلیل مسمومیت در استان قم تحت درمان قرار گرفته اند. دانش آموزان مسموم بی حالی، سرگیجه، بوی عجیب و سرفه های شدید و علائم دیگری را گزارش کردند.
⬇️
◀️مقامات #ایران علت مسمومیت‌ها را مشخص نکرده‌اند و گفته اند مأموران امنیتی را برای انجام تحقیقات درباره این حوادث مأمور کرده‌اند.
bbc.com/persian/articl…


⬇️
تیم CTP با اطمینان کم ارزیابی می کند که اعتراضات در مکان های زیر رخ داده است:

🔶#کرج، استان #البرز
سایز: کوچک
جمعیت : بازنشستگان

🔶#تبریز، استان #آذربایجان_شرقی
سایز: کوچک
جمعیت : پیمانکاران فضای سبز
⬇️
🔶شهر #همدان، استان همدان
سایز: کوچک
جمعیت: بازنشستگان

🔶شهر #تهران، استان تهران
سایز: کوچک
جمعیت: سرمایه گذاران رامک خودرو
https://t.co/HeJ7pQ0UWU
⬇️ twitter.com/i/web/status/1…
🟥#سپاه ممکن است شرایط لفاظی را علیه معترضان اهل سنت تشدید کند. رمضان شریف، سخنگوی سپاه گفت که «گروه‌های جدایی‌طلب دوباره بیدار شده‌اند» و در حال برنامه‌ریزی برای کنترل شهرهای #کردستان و استان #سیستان‌وبلوچستان هستند.
⬇️
◀️دیگر مقامات رژیم در روزهای اخیر بر وحدت و انسجام ملی تاکید کرده‌اند. این سخنان شریف و اذعان وی به اختلافات داخلی، انحرافی از این روال محسوب می شود.⬇️
🟥◀️شریف احتمالاً از روایت رسمی "وحدت ملی" رژیم برای معرفی شهروندان سنی که در تظاهرات هفتگی جمعه ضد رژیم در #کوردستان، #بلوچستان و #گلستان شرکت می‌کنند به‌عنوان «تجزیه‌طلب» که "امنیت ملی" و "تمامیت ارضی" #ایران را تهدید می‌کنند، استفاده می‌کند.
⬇️
🟥🟥اظهارات شریف می تواند نشان دهد که سپاه در حال تعیین شرایط لفاظی برای سرکوب جوامع اهل سنتی است که همچنان رژیم را به چالش می کشند. با این حال، مشخص نیست که آیا بخش‌های دیگر رژیم از چنین تنشی حمایت می‌کنند یا خیر، زیرا لفاظی شریف در گفتمان فعلی رژیم غیرعادی است.
⬇️
🟥🟥رژیم احتمالاً در حال پاکسازی #دانشگاه از مخالفین خود است.تایمز گزارش داد که مقامات ایرانی تعداد زیادی از دانشگاهیان منتقد رژیم را اخراج یا بازنشسته کرده است، که بازتاب گزارش‌های مشابه از اخراج‌های دسته جمعی در چند هفته گذشته بود.
⬇️
timeshighereducation.com/news/iran-forc…
◀️مقامات ارشد رژیم قبلاً تلاش های عقیدتی در سیستم آموزشی #ایران را به عنوان راه حلی برای شکاف بین رهبری ایران و جوانان ایرانی در نظر گرفته بودند، همانطور که قبلاً CTP گزارش کرده بود،
rferl.org/a/iran-univers…

⬇️
🟦حسین طائب، رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه از محدودیت‌های مستمر اینترنت اعمال‌شده توسط رژیم دفاع کرد. طائب مدعی شد که دشمنان #ایران کنترل اینترنت را در دست گرفته‌اند و از این طریق محدودیت‌های مداوم اینترنت رژیم را توجیه می‌کنند.
⬇️
🟦وزیر ارتباطات،به طور جداگانه اعلام کرد که رژیم دسترسی به #اینترنت_آزاد را برای بخشی از اعضای هیئت علمی واجد شرایط دانشگاه فراهم خواهد کرد. زهره پور افزود که مقامات ایران پیش از این بدون ارائه جزئیات بیشتر، دسترسی بدون فیلتر برخی از خبرنگاران را فراهم کرده بودند.
#فیلترنت
⬇️
🟦رسانه‌های ایران سخنان ۲۵ دی شهریار حیدری، نماینده مجلس، مبنی بر اینکه #ایران در اوایل سال آینده میلادی تعداد نامشخصی از جنگنده‌های سوخو ۳۵ را از #روسیه دریافت خواهد کرد، دوباره پخش کردند.

⬇️
◀️در صحبت‌های اولیه حیدری اشاره شده است که ایران نیز همانطور که قبلاً CTP گزارش داده بود، از روسیه سامانه‌های پدافند هوایی، بالگرد و موشک خریداری می‌کند.
⬇️
◀️حیدری نماینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است. دستیابی به Su-35 تلاش‌های رهبران ج.ا را برای به کارگیری نیروی هوایی مدرن‌تر که قادر به انجام عملیات‌های «تهاجمی» و نمایش قدرت در خارج از کشور است، ارتقا می‌دهد.
⬇️
◀️گزارش‌های رسانه‌ها در ۲۵ بهمن حاوی اطلاعات جدیدی نیستند و مشخص نیست که چرا این گزارش‌های یک ماه پیش در این زمان که رئیسی در پکن است و تمرکز سیاست خارجی باید روی چین باشد، دوباره منتشر شود.❗️
⬇️
🟦روابط خارجی و دیپلماسی

◀️ابراهیم رئیسی ۲۰ تفاهم‌نامه همکاری‌های چین و ایران در زمینه مدیریت بحران، گردشگری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، محیط زیست، تجارت بین‌الملل، مالکیت معنوی، کشاورزی، صادرات، بهداشت و درمان، ورزش و میراث فرهنگی در پکن امضا کرد.
⬇️
◀️شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین، در دیدار با رئیسی در پکن اعلام کرد که هدف چین اجرای طرح "کمربند-راه" با #ایران و واردات بیشتر محصولات کشاورزی #ایران است.
◀️ابراهیم رئیسی همچنین با لی ژانشو رئیس کنگره ملی خلق چین دیدار کرد.
⬇️
◀️رئیسی بر اهمیت همکاری پارلمانی #ایران و #چین تاکید کرد و از حمایت ژانشو در پیشبرد روابط چین و ایران قدردانی کرد. رئیسی در خصوص نقش کنگره ملی خلق چین در پیشبرد توافقنامه همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین گفتگو کرد.
⬇️
◀️رسانه‌های وابسته به سپاه، سفر رئیسی به پکن را ستودند و همکاری‌های #چین و #ایران را به عنوان راه‌حلی برای وخامت اقتصاد ایران معرفی کردند.

پایان ترجمه گزارش ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱
#اخبار #ایران

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Daikatou

Daikatou Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @daikatuo_p

Feb 17
🧵هدف @CriticalThreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۲۷ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️ Image
🟥◀️فعالیت اعتراضی قابل توجه در ۲۷ بهمن بار دیگر نشان می دهد که انتخاب شرکت در تظاهرات ضد رژیم و اقدامات مخالف سیاسی با "مردم #ایران" است.
⬇️
🟧◀️گروه‌های اعتراضی با موفقیت در اعتراضات سراسری در ۲۷ بهمن شرکت کردند. تیم CTP در سراسر ایران ۱۵ اعتراض را در ۱۳ شهر در ۱۲ استان ثبت کرد که مهم ترین افزایش در فعالیت های اعتراضی ضد رژیم از زمان ارزیابی CTP بود که جنبش اعتراضی مهسا امینی در دی‌ماه به آستانه خود رسیده.
⬇️
Read 60 tweets
Feb 16
در #دشت_اصفهان‌برخوار چه خبر است؟
وضعیت برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی و عدم مدیریت صحیح چرخه آب درحال تبدیل اصفهان به منطقه‌ای خطرناک برای زیست انسان می کند. فرونشست در اصفهان مرز بحرانی را رد کرده.
⬇️
https://t.co/VGjC8aAU2C
https://t.co/pGxR1jSrXl twitter.com/i/web/status/1… Image
تسنیم:
«بروز پدیده فرونشست در ایران به میزان ۹۰ برابر میانگین کشورهای توسعه یافته است. با نرخ سالیانه فرونشست ۱۶ سانتیمتری طی ده‌های اخیر با بارگذاری‌های بی‌چون و چرا بر زاینده‌رود نماد فرونشست زمین در کشور شناخته شود.»
⬇️ Image
ایرنا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱:
«به گفته مدیرکل زمین شناسی مرکز اصفهان در سال ۹۵ فقط ۲ درصد مساحت استان بالغ بر ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر مربع درگیر فرونشست زمین بود اما آخرین مطالعات نشان می‌دهد حدود ۱۰ هزار کیلومتر مربع استان یعنی ۱۹ درصد آن به صورت خطرناک و جدی درگیر فرونشست شده است.»
⬇️ ImageImage
Read 8 tweets
Feb 16
🧵هدف @CriticalThreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۶ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️ Image
🟣دای‌کتو: من گروه‌های جوانان محلات رو گروهی خودجوش که بصورت ارگانیک درون کشور تشکیل و توسعه یافته باشه نمی بینم، نمی د,نم چرا @criticalthreats با توجه به دسترسی به آمار اعتراضات هنوز به گزارش فعالیت‌های این گروه‌ها ادامه می‌ده!! من بهرحال ترجمه می کنم)
ترجمه گزارش:
⬇️
🟦هماهنگ‌کنندگان اعتراضات احتمالاً توانایی‌های سازمانی و زیرساختی داخلی خود را پیش از فراخوان برای تظاهرات ضد رژیم در ۲۷ بهمن تقویت کرده‌اند.
◀️این امکان وجود دارد که شرایط نامناسبی مانند آلودگی هوا و آب و هوای نامناسب باعث کاهش حضور معترضان شود،
⬇️
Read 39 tweets
Feb 15
#ایران
در ساعت 12 به وقت محلی [0830Z] صدای انفجار "مهیبی" در کرمان استان #کرمان شنیده شد.
معاون استاندار کرمان: دلیل آن فعلا مشخص نیست

گزارش های محلی حاکی از آن است که خانه های آنها پس از این انفجار مهیب لرزیده است.
خبرگزاری های دولتی نیز از "صدای انفجار" خبر می دهند. ImageImageImage
خبر ایسنا ازشنیده شدن صدای مهیب در #کرمان Image
Read 4 tweets
Feb 15
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۲-۲۴ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦نیروی قدس سپاه پاسداران احتمالاً در حال هماهنگ کردن تلاش‌های گسترده‌ای برای تحکیم کنترل و نفوذ خود بر مسیرها و نقاط مهم حمل‌ونقل از طریق #سوریه است.
⬇️
◀️کتائب حزب الله (KH) - یک شبه نظامی عراقی مورد حمایت ایران - در ۲۲ بهمن کنترل یک ایستگاه لجستیکی کلیدی در سمت عراقی گذرگاه مرزی القائم را به دست گرفت که احتمالاً ارسال سلاح #ایران به #سوریه را تسهیل می کند.

⬇️
Read 51 tweets
Feb 15
🧵هدف @criticalthreat اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.

اخبار اعتراضات #ایران، ۲۱ بهمن‌ ۱۴۰۱:
⬇️
🟦نیروی قدس سپاه احتمالاً در حال تقویت حضور نظامی خود در شمال #سوریه تحت پوشش امداد رسانی بشردوستانه پس از زلزله ۱۷ بهمن است. سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در وارد شمال سوریه شد.

⬇️
◀️تیم CTP قبلاً در مورد - محمدرضا زاهدی، از مقامات سپاه قدس- که قبلاً رابط حزب‌الله #لبنان و اطلاعات ارتش #سوریه برای ارسال تسلیحات بود، گزارش داده بود.
نیروی قدس - فعالیت های مرگبار مخفی در خارج از ایران، از جمله جنگ نامتقارن و عملیات ویژه است - برای امدادرسانی مناسب نیست.
⬇️
Read 45 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(