در یکی از توییت هام به تاریخچه و ماموریت های سرویس مخفی پرداختم و در این توییت به تجهیزات و سلاح های مورد استفاده سرویس مخفی می پردازم.

#رشته_توییت #آمریکا
سرویس مخفی از طیف وسیعی از تجهیزات و تسلیحات برای انجام وظافیشان بهره می برند. در بخش تسلیحات غیر مرگبار این نیرو از اسپری فلفل و باتوم های تا شو ASP16 استفاده می کنند.
اسلحه کمری استاندارد کنونی برای مامورهای ویژه این نیرو تپانچه نیمه اتوماتیک گلاک ۱۹ نسل ۵ کالیبر ۹ میلیمتر که به شیار بر روی اسلاید و مدول چراق قوه Streamlight TLR-7Aمجهز هستند می باشد.
در بخش نیروی ضد حمله و واحدها عملیات ویژه، مامورهای این سازمان تپانچه نیمه اتوماتیک گلاک ۴۷ حمل می کنند که مانند گلاک ۱۹ مجهز به شیار بر روی اسلاید بوده و از مدول چراق قوه Surefire X300 استفاده می کنند.
پیستول های مورد استفاده به طور اختصاصی برای سرویس مخفی ساخته شده اند که راه شناسایی آن حروف USSS بر روی اسلاید حک شده است که مخفف U.S Secret Service می باشد.
دیگر سلاح های مورد استفاده مامورین سرویس مخفی می توان به مسلسل ۹ میلیمتری MP-5 ساخت هلکر اند کخ، مسلسل ۵.۷ میلیمتری P-90 ساخت فابریک نشنال اشاره کرد که هر دو در خدمت مامورهای محافظت یا نیروهای پلیس یونیفرم دار وجود دارند.
یکی از تاکتیک های جالب سرویس مخفی استفاده از دست دروغین در عملیات های محافظت در مکان های عمومی است که در واقع محافظ نزدیک به رییس جمهور حرکت کرده و در دست واقعی اش که زیر کت مخفی شده یک مسلسل P90 به دست دارد ( نفر سمت راست تصویر )
ماموران سرویس مخفی از کاربین SR-16 کالیبر ۵.۵۶ میلیمتری به عنوان تفنگ استاندارد این نیرو بهره می برند که بر اساس پلتفرم AR-15 ساخته شده و همگی آن ها كاستوم شده اند. در سال ۲۰۱۷ این نیرو به دنبال کاربین جدیدی بود اما پس از آن نیز به استفاده از SR-16 ادامه داده اند.
در بخش تیم ضد تک تیرانداز این نیرو از دو سلاح مختلف استفاده می کند. برای درگیری های نزدیک این نیرو به تفنگ نیمه اتوماتیک۷.۶۲ در ۵۱ میلیمتری SR-25 که تحت نام MK11 نیز شناخته می شود استفاده می کند. این تفنگ به اوپتیک ACOG 5X ساخت شرکت Trijicon مجهز می باشد.
برای درگیری های برد بلند از تفنگ بولت اكشن رمینگتون ۷۰۰ پرفورمنس سوار بر شاسی AX ساخت شرکت Accuracy International استفاده می شود و در کالیبر ۳۰۰. و ۳۳۸. مگنوم لاپوا موجود است و از اوپتیک اشمیت بندر 5-25x56 PM II استفاده می کند.
در این تصویر هر دو سلاح نامبرده را مشاهده می فرمایید
سرویس مخفی برای حمل و نقل رییس جمهوری ایالات متحده از تعدادی لیموزین کادیلاک استفاده می کند که برنامه های ارتقای گوناگونی بر روی انجام شده و تحت نام Beast شناخته می شود. خودروهای مورد استفاده مامورین مخصوص این نیرو از نوع کادیلاک اسکلید یا شورولت سوباربان بوده
که آن ها نیز به صفحات زرهی وشیشه های ضد گلوله مجهز شده اند. شما با دیدن این تصویر و قطر درب مورد استفاده در لیموزین کادیلاک متوجه عمق حفاظت را شاهد هستید.
از دیگر خودروهای مورد استفاده این نیرو می توان به فورد اسکپلورر، فورد اکسپدیشن، فورد اکونلاین، دوج چارجر، دوج دورانگو و دوج کاروان اشاره کرد که در برخی موارد این خودروها با پلاک شخصی رفت و آمد می کنند.
در بخش یونیفرم، نیروهای حفاظتی این نیرو بیشتر با لباس رسمی( کت و شلوار و کروات‌) دیده می شوند که این می تواند متناسب با شرایط تغییر یابد. در زمان ماموریت این نیروها از جلیقه های ضد گلوله نیمه پنهان استفاده می کنند.
لازم به ذکر است که مامورین ویژه محافظت از سنجاق یقه ای مخصوصی استفاده می کنند که آن ها را از دیگر مامورین متمایز می سازد.
در بخش پلیس یونیفرم دار و همچنین یگان ضد حمله این نیرو، لباس های خاص خودشان را دارند و از نشان های خود بر روی لباس های کارشان استفاده می کنند. که در تصاویر زیر قابل مشاهده است.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yousef Riazi

Yousef Riazi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @riazipour

11 Jan
نقدی بر عملیات پنجه عقاب ( نجات گروگان های آمریکایی در ایران )

#ایران #آمریکا #طبس #عملیات_ویژه
پس از به گروگان گرفته شدن پرسنل سفارت آمریکا در تهران در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۵۸ ( ۴ام نوامبر ۱۹۷۹ ) توسط کسانی که به عنوان دانشجویان پیرو خط امام شناخته می شدند. دولت وقت آمریکا تصمیم به اجرای عملیات نظامی برای آزادی گروگان ها گرفت.
برای این منظور واحد تازه تاسیس عملیات ویژه ای که در آن زمان به عنوان دسته نیروهای ویژه یکم-دلتا ( 1st SFOD ) شناخته می شد مامور شد تا بر اساس اطلاعات کسب شده برنامه ریزی برای یک عملیات نجات را در نظر بگیرد.
Read 22 tweets
9 Jan
آشنایی با سرویس مخفی ایالات متحده

#رشته_توییت #آمریکا
سرویس مخفی ایالات متحده یا United States Secret Service یک اداره اعمال قانون تحت امر وزارت امنیت ملی (Department of Homeland Security) می باشد که حیطه قانونی اش تحقیقات جنایی و محافظت از شخصیت های سیاسی کشور یا سران کشورهای خارجی در آمریکا می باشد.
ایالات متحده با اختلاف بیشترین ادارات اعمال قانون در جهان را دارد که هر کدام از آن ها وظیفه مشخصی دارند. بر اساس آمار ۱۸ هزار اداره اعمال قانون در آمریکا وجود دارند که هر کدام ۱ تا ۳۰ هزار نفر در استخدام دارند. سرویس مخفی ایالات متحده نیز یکی از همین ادارات اعمال قانون می باشد.
Read 22 tweets
1 Dec 20
سیاست پدر و مادر ندارد، این جمله ایست که هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه به کار می آید. همه ما درباره عملیات تروریستی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ شنیده ایم وخوانده ایم.

#رشته_توییت #اسراییل #فلسطین #آلمان_غربی #کشتار_مونیخ
که چطور تروریست های گروه بلک سپتمبر با بی رحمی تمام ۱۱ ورزشکار اسراییلی را به قتل رساندند تا به قول خودشان صدای آزادی خواهی فلسطینیان را به گوش جهان برسانند. در طول ماجرای گروگان گیری ضعف مقامات آلمان غربی در برخورد با این موضوع بر همه آشکار شد. از عملیات آزاد سازی گروگان ها در
جلوی پخش زنده تلویزیونی که گروگان گیرها نیز شاهد این عملیات بودند تا گماردن نیروهای تک تیرانداز با سلاح های بدون اپتیک مناسب تا اجازه ندادن به مقامات اطلاعاتی اسراییلی بر نظارت و مشاورت عملیات آزاد سازی گروگان ها ، همه این موارد نشانگر نبود اراده قوی مقامات آلمان غربی در مواجه با
Read 12 tweets
29 Nov 20
با توجه به ترور آقای فخری زاده و حواشی ناشی از اون و متهم کردن اسراییل در این حمله در این رشته توییت سعی می کنم دوستان رو با تیم های اسراییلی که خارج از محدوده جغرافیایی این کشور عملیات انجام می دن آشنا کنم.

این توییت صرفا جهت آشناییست

#رشته_توییت
اولین واحدی که می شه بهش اشاره کرد، واحد عملیات ویژه نیروهای دفاعی اسراییل(IDF) موسوم به سایرت متکل هست که مستقیما تحت نظر بخش اطلاعات ارتش هستند. این نیروها را می توان هم رده SAS انگلیس یا دلتا فورس آمریکا حساب کرد از بدو تاسیسس در سال ۱۹۵۷ تاکنون ماموریت های بیشماری را
در خارج از مرزهای اسراییل انجام داده اند. این واحد عملیات ویژه همچنین به نام The Unit شناخته می شود که انواع اقسام عملیات های نظامی یا جمع آوری اطلاعات را از زمان تاسیسش تاکنون انجام داده است که آخرین آن ها عملیات در عمق خاک سوریه و نصب دستگاه های شنود در یک میتینگ اعضای داعش
Read 9 tweets
21 Nov 20
عملیات خروس ۵۳

بررسی ربوده شدن رادار P-12 ارتش مصر توسط نیروهای دفاعی اسراییل در طول جنگ فرسایشی(۱۹۶۷-۱۹۷۰)

#تاریخ_نظامی #اسراییل #مصر #عملیات_ویژه
در ابتدا به بررسی جنگ فرسایشی بین اعراب و اسراییل می پردازیم. جبهه اصلی این جنگ بین مصر و اسراییل اتفاق افتاده بود زمانی که مصر قصد داشت با انجام عملیات نظامی صحرای سینا را که در جنگ شش روزه توسط اسراییل اشغال شده بود پس بگیرد.
این درگیری ها بیشتر شامل درگیری های هوایی بین نیروی هوایی مصر و اسراییل یا رهگیری هواپیماها توسط پدافند هوایی طرفین خلاصه می شد و از یک طرف اسراییل توسط ایالات متحده و از طرف دیگر مصر توسط شوروی سابق تجهیز می شدند.
Read 18 tweets
20 Nov 20
سلاح شناسی : یک عضو تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا مسلح به تفنگ تهاجمی ۵.۵۶ میلیمتری کلت مدل ۷۱۵ ( C7 ) که مجهز به نارنجک انداز ۴۰ میلیمتری زیر لوله ای M203 شده است.
#رشته_توییت
در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به دنبال وارد شدن تفنگ های تهاجمی به ساختار ارتش های ناتو، کشور کانادا تفنگ M16 را به عنوان سلاح سازمانی خود برگزید تا جایگزین بتل رایفل C1A1 شود. در سال ۱۹۸۴ اولین سری این سلاح در خط تولید شعبه کانادایی شرکت کلت تحت نام
تفنگ C7( کلت مدل ۷۱۵ ) تولیدش آغاز شده و به خدمت گرفته شد. راه شناسایی این تفنگ بسیار راحت تر از ساير مدل های تفنگ M16 می باشد. تقریبا تمامی جزییات ظاهری این سلاح مشابه M16A2 می باشد با این تفاوت که سیستم نشانه روی آن مشابه نمونه به کار رفته در مدل M16A1 می باشد.
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!