سلاح شناسی : یک عضو تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا مسلح به تفنگ تهاجمی ۵.۵۶ میلیمتری کلت مدل ۷۱۵ ( C7 ) که مجهز به نارنجک انداز ۴۰ میلیمتری زیر لوله ای M203 شده است.
#رشته_توییت
در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به دنبال وارد شدن تفنگ های تهاجمی به ساختار ارتش های ناتو، کشور کانادا تفنگ M16 را به عنوان سلاح سازمانی خود برگزید تا جایگزین بتل رایفل C1A1 شود. در سال ۱۹۸۴ اولین سری این سلاح در خط تولید شعبه کانادایی شرکت کلت تحت نام
تفنگ C7( کلت مدل ۷۱۵ ) تولیدش آغاز شده و به خدمت گرفته شد. راه شناسایی این تفنگ بسیار راحت تر از ساير مدل های تفنگ M16 می باشد. تقریبا تمامی جزییات ظاهری این سلاح مشابه M16A2 می باشد با این تفاوت که سیستم نشانه روی آن مشابه نمونه به کار رفته در مدل M16A1 می باشد.
بسیاری از نیروهای عملیات ویژه ناتو نیز این سلاح و نسخه کاربین آن یعنی C8 را به خدمت گرفتند. این تفنگ در طول خدمت بارها مورد ارتقا قرار گرفت و هنوز به عنوان سلاح سازمانی ارتش کانادا مشغول به خدمت است.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yousef Riazipour

Yousef Riazipour Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @riazipour

21 Nov
عملیات خروس ۵۳

بررسی ربوده شدن رادار P-12 ارتش مصر توسط نیروهای دفاعی اسراییل در طول جنگ فرسایشی(۱۹۶۷-۱۹۷۰)

#تاریخ_نظامی #اسراییل #مصر #عملیات_ویژه Image
در ابتدا به بررسی جنگ فرسایشی بین اعراب و اسراییل می پردازیم. جبهه اصلی این جنگ بین مصر و اسراییل اتفاق افتاده بود زمانی که مصر قصد داشت با انجام عملیات نظامی صحرای سینا را که در جنگ شش روزه توسط اسراییل اشغال شده بود پس بگیرد.
این درگیری ها بیشتر شامل درگیری های هوایی بین نیروی هوایی مصر و اسراییل یا رهگیری هواپیماها توسط پدافند هوایی طرفین خلاصه می شد و از یک طرف اسراییل توسط ایالات متحده و از طرف دیگر مصر توسط شوروی سابق تجهیز می شدند.
Read 18 tweets
18 Sep
برای اولین بار در رسانه های فارسی زبان :

تولد کبرا:‌نگاهی به روند تولید اولین هلیکوپتر تهاجمی تاریخ هوانوردی

بخش دوم

#Cobra_Attack_helicopter #Bell_Helicopters Image
مایک فولس مستقیما به دستور آقای دوکایت ، سر مهندس پروژه آزمایشی کبرا شد. آقای Dan Sewel یکی از مهندسان پروژه ۲۰۹ و طراح کاکپیت کبرا می گوید : یک افسر ناظر ارتش همیشه در شرکت بل حضور داشت اما پروژه کاملا مخفی و دور از چشم همه پیگیری شد.
مرحله ساخت مدل ۲۰۹ در آشیانه ای با دیوارهای ۱۶ اینچی در بخش انتهایی کارخانه بل آغاز گشت. رییس شرکت، آقای دوکایت هر روز بر روند انجام پروژه نظارت داشت و ارتش هیچگاه خبردار نشد که مهندسان شرکت بل به رهبری آقای فولس در حال خلق اولین هلیکوپتر تهاجمی تاریخ هوانوردی هستند. Image
Read 20 tweets
30 Aug
کاربین CQBR طراحی شد تا در کنار M4/M4A1 Carbine در نیرو های عملیات ویژه ایالات متحده خدمت کند. لوله ۲۶۰ میلیمتری ( ۱۰.۳ اینچی )ما را یاد نمونه های قدیمی کلت کماندو می اندازد که دیگر در خدمت ارتش نمی باشند و از رده خارج شده اند.
سابقه طراحی CQBR (‌مخفف Close Quarter Battle Receiver ) به اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی بازمی گردد زمانی که نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا به نسخه کوچکتری از M4A1 برای عملیات در محیطهای شهری یا فشرده نیاز پیدا کردند.
در سال ۲۰۰۰ اولین نمونه CQBR وارد خدمت نیروهای عملیات ویژه تحت نام MK18 Mod 0 گردید. این اسلحه در دسته بندی ها در جایی بین کاربین ها و مسلسل های دستی ( SMG ها ) قرار می گیرد. ابعاد آن در اندازه مسلسل دستی بوده ولی مهماتی که شلیک می کند ، مهمات اسلحه تهاجمی می باشد(۵.۵۶ میلیمتری)
Read 6 tweets
24 Jul
علت های شکست آمریکا در ویتنام
روایت های مختلفی درباره عملیات نظامی شکست ایالات متحده و متحدانش در ویتنام وجود دارد که بسیاری از آن ها غیر واقعی و پروپاگندایی بیش نیستند. در این رشته توییت به بررسی این دلایل می پردازم.

#جنگ_ویتنام
اشتباهات آمریکا به دو قسمت سیاسی و نظامی تقسیم بندی می شود. اشتباهاتی که در صورت انجام نگرفتن می توانست شرایط را در ویتنام دگرگون سازد.
هوچی مین ، رهبر ویتنام شمالی سابقه فعالیت های سیاسی و نظامی داشت و از زمان جنگ جهانی دوم فعال بود. در زمان جنگ جهانی دوم وی مامور OSS یا دفتر سرویس های استراتژیک بود که قبل از تشکیل سازمان سیا ، اصلی ترین سرویس اطلاعاتی آمریکا محسوب می شد.
Read 23 tweets
4 Jul
عملیات صاعقه ( عنتبه ) : چگونه نیروهای عملیات ویژه اسراییل ناممکن ها را ممکن کردند ؟
نگاهی به یکی از عجیب ترین و پیچیده ترین عملیات های نجات گروگان تاریخ
#Operation_Thunderbolt #Operation_Entebbe
ماجرا زمانی شروع شد که در تاریخ ۲۷ ژوئن ۱۹۷۶ پرواز شماره ۱۳۹ هواپیمای مسافربری ایرفرانس با رجیستر F-BVGG با ۲۴۶ سرنشین از مقصد تل آویو به شهر آتن در یونان پرواز کرد تا ۵۸ سرنشین دیگر را نیز سوار کند که در بین آنها ۴ نفر از اعضای گروه هواپیماربا بوند.
در ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر هواپیما آتن را به مقصد پاریس ترک کرد که توسط هواپیمارباهای مسلح ربوده شد. هواپیما رباها ،دو فلسطینی عضو گروه مارکسیست تروریستی PFLP-EO و دو شهروند آلمانی به نامهای ویلفرید بوزه و بریجت کولمان عضو گروه تروریستی سلول های انقلابی بودند.
Read 35 tweets
18 May
پروژه كاساندرا : نگاهی می کنیم به عملیاتی که قراربود پرده از روابط حزب الله و كارتل های مواد مخدر آمریکای جنوبی بردارد اما به دستور شخص باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا این عملیات موقف شد ...

#Project_Cassandra #DEA #Hezbollah #Obamagate
این پروژه در سال ۲۰۰۸ با مشارکت آژانس مبارزه با مواد مخدر ( DEA ) و آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده برای شناسایی و جلوگیری از درآمدهای سازمان حزب الله لبنان از قاچاق مواد مخدر آغاز گشت.
حزب الله لبنان مانند دیگر گروه های شبه نظامی ، نیاز اساسی به تامین نیازهای مالی اش داشت ، جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین حامی مالی اش در آن زمان درگیر مشکلات مالی پیش آمده از تحریم ها بود.
Read 26 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!