2⃣ İndikatör olarak mobil uygulamada 50-100-200 periyotluk basit hareketli ortalama kullanıyorum. Formasyon olarak dikkat ettiklerim 3'lü dip veya tepe. Ciddi bir direnç veya destek kırılacaksa genelde 3.seferde kırılır. 3 defada kırılmadıysa en olası durum piyasanın dönmesidir.
3⃣ 2'li dip/tepe pek dikkate almıyorum. RSI hiç sevmiyorum çok anlamsız buluyorum. Sadece orta-uzun vadeciler için fiyatla pozitif/negatif uyumsuzluk anlamında iş yapıyor. Bunun için en az 60 dk hatta daha üzeri periyotlara bakmak lazım. Benim gibi 5 dk-15 dk.cılara uygun değil.
4⃣ Bollinger bantları devam eden hareketin nerede duracağını göstermek açısından yararlıdır. VİOP30'da robotlar alıma veya satıma geçerek bir anda aşırılık yaratınca fiyat alt veya üst bandın dışına çıkar. Buralar hareketin çok kısa vadeli, küçük düzeltme yeridir.
5⃣ Scalping tarzı bir stratejiniz varsa Bollinger üst bant dışına çıkıp içine girişi long için, alt bant dışına çıkıp içine girmeyi de short için kar realize noktası olarak kullanabilir. Sonra yeniden yöne karar verip işlem açmak mantıklı olacaktır.
6⃣ VİOP'çuların DAX, DOW, S&P gibi endeksleri izlemesinde yarar var. Bu endekslerdeki önemli destek-direnç kırılımları kesinlikle VİOP'ta da paralel harekete öncülük eder hatta eşzamanlı hareket olur. Özellikle VİOP'taki gece seansı DAX'ın aynı olur. DAX'da ABD'nin aynısı.
7⃣ Hep VİOP'ta işlem yaptığım için sığ, spek hisseleri ile ilgim zaten hiç olmuyor. Kimseye de tavsiye etmem. Risk alabilenler için bist30 hisselerinin VİOP kontratları kesinlikle spek hissesine girmekten daha mantıklı bence.
8⃣ Bir hisse çok düştü diye almayın, çok arttı diye satmayın. Dibin dibi var, yükseğin daha yükseği var. Stop loss yapan biri zaten paçal denilen hisse düştükçe alım gibi bir saçmalık yapmaz, siz de böyle bir artık aptallık denecek durumda olmayın.
9⃣ Borsada zarar oranı neden hep %60-70 diye merak edenler için hatalar bu ortalama düşürmeye çalışanlar, spek hisselerine girip zengin olma hayali kuranlar, sağdan soldan, sosyal medyadan veya telegram gruplarından tüyo alanlar ne yazık ki.
🔟 En önemlisi psikolojiniz bu iş için uygun değilse başka yatırım araçlarına yönelin, uygun bir fona yatırım yapın, bireysel emeklilik yaptırın, ev-arsa alın. Borsa ciddi bir yerdir oyun oynamaya gelenler kaybetmeye mahkumdur. Endeks bile manipüle ediliyor bunu unutmayın😉

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with algotrader06

algotrader06 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @algotrader06

3 Dec 20
1⃣ İyi akşamlar herkese. Yine sorulardan gidelim. Yeni başlayanlara tavsiye sorulmuştu. Bu akşam biraz anlatmaya çalışayım bu konuyu. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Arkadaşlar borsa bırakın zengin olmayı kısa sürede para kazanılacak bir mecra kesinlikle değil. Öncelikle herkesin bunun bilincinde olması lazım. Çok arttı veya çok düştü diye bir hisse alınmaz veya satılmaz.
3⃣ Hisse almak ciddi bir iştir. Piyasanın o an belirli bir fiyat biçtiği bir hisse için, o hissede işlem yapan herkese "Ben bu işi sizden daha iyi biliyorum, bu hissenin fiyatı bu kadar olamaz gerçek değeri bu kadar olmalı" diyorsunuz çünkü. Yaptığınız işin ciddi olduğunu bilin.
Read 12 tweets
2 Dec 20
1⃣ Temel sorular geldiği için bir kaç örnek paylaşmakta yarar var gibi görünüyor. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Gel vatandaş gel #matriks 'te robot nasıl yapılır burda :) Golden crossla başlayalım. Önce herhangi bir hissenin grafiğini açalım. İstediğimiz periyodu seçelim. #KCHOL günlük bakalım. Sonra sol üstteki "KHN" menüsünden "System Tester" seçelim. Sonra "Yeni System" ImageImageImage
3⃣ Sisteme Golden_cross ismini verdim. 50 periyotluk üssel hareketli ortalama, 200'lüğü yukarı kesince alsın. Tam tersi durumda da satsın. İsterseniz ön tanımlı fonksiyonlardan "moving average" seçip düzenlersiniz veya kodlamaya aşinaysanız direk yazabilirsiniz. Image
Read 9 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!