#Raca #racausdt analizimizle başlayalım. Bu benim için yazması çok zor bir analiz çünkü bir çok arkadaşımızın bunları okuyunca üzüleceğini hatta Düşman Doğu hoca fud yapıyor diye düşüneceklerini düşünüyorum. Size baştan söyleyeyim, niyetim dürüstlük.

Hadi başlayalım;
$RACA benim gözümde çok başarılı bir ''marketing'' tokenidir. Direkt Elon'un annesi Maye Musk ile anlaşıp Türkiye'de ve dünyada en çok bilinen ''youtube'' fenomenleri ile anlaşıp piyasada direkt ünlü oldular.
Neden Twitter değil Youtube dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü Twitter kurt yatırımcıların da ağırlıklı olarak bulunduğu bir yer. Ancak youtube amatör yatırımcının bol, kurt yatırımcının girmeye vaktinin bile olmadığı bir mecra.
''Elon'un annesinin coini'' bu lafı söylemiş bir kaç youtube fenomeninin videosunu hatırlıyorum. Maye Musk bu projede sadece bir influencer olarak çalışıp parasını alıp çıktı. Ancak bu cümle bile yatırımcıda ''ya elon dogeyi uçurduysa annesi racayı uçurur''
düşüncesini üretti. Evet raca uçtu, erken yatırımcılara çok iyi kazandırdı. Başta meme token olmak istediler ama akıllıca hareket edip #metaverse rallisi eserken flash oyunlardan hallice bir oyunla biz metaverse coiniyiz diyerek marketing stratejilerini değiştirdiler.
Üstüne kendi zincirleri olan USM chain'i kurup Raca zaten popüler biz bir de USM ağında sürekli flash oyun metaverse ürünleri basıp basıp sonsuza kadar para kazanabileceklerini düşündüler. Hatta öyle ki metaverse rallisinde geri kalan #OKEX yeni adıyla #OKX borsasından bile,
100 milyon dolar yatırım almayı başardılar. Bu yatırımı aldıklarında #Raca fiyatı şuanki fiyatının 4 kat üzerindeydi. Ancak işler istendiği gibi gitmedi. Dünyanın en büyük marketingini de yapsanız #Bitcoin gerilerken malınızı kaldırmanız mümkün değildir.
Bunu hesap ederek başladılar satmaya. Bir yandan yakım, stake vb. haberler basıp diğer yandan satmayı sürdürdüler. Adeta slow rug-pull yani halının yavaşça yatırımcının altından çekilmesi hareketini yaptılar.
Zira sadece hacim mumlarından bile bunun doğal kâr satışı olmadığı aşikardır.

Şimdi gelelim en önemli konuya, Gelecekte ne olabilir?
#RACA marketing konusunda ders kitaplarına konu olacak derecede iyi hamleler yaptı muazzam bir piyasa değerine ulaştı. Arada koskoca Okex borsasını bile harcadı. O kadar çok sattılar ki şuan en basit hesapla kasalarında yüzlerce milyon dolar olması muhtemel.
Şimdi bu para ile ne yapacaklar?
2 ihtimal var.

1-Eğer bu fonları ekosistemi geliştirmek için, mallarını akümüle etmek için kullanıp 2. #metaverse rallisini bekliyorlarsa ne âlâ. Ancak hacim günden güne eriyor. Eğer niyetleri bu ise kısa zamanda tekrar atağa geçmeliler.
2-Ekip Bahamalarda veya dünyanın başka bir tropikal vergi cennetinde dönmemek üzere tatile çıkmış olabilirler. Eğer durum bu ise bu mal tepedeyken shilleyen fenomenler ne mazeret bulacaklar çok merak ediyorum.
Ben ağırlıklı olarak rasyonel düşünme taraftarı olduğumdan dolayı 2.ihtimalin kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple #Raca almamayı düşünüyorum.
Benim analiz destekli düşüncelerimin mi yoksa ekibin dürüstlüğünün mü galip geleceğini zaman gösterecek.

Temennim ekibin bir an önce #CEEK #CEEKVR'da olduğu gibi fiyatı tutup ilk rallide malı kaldırıp beni haksız çıkarmasıdır. Zira içeride çok fazla Türk yatırımcı var.
Umarım tüm Türk #Raca yatırımcıları kazanca geçer.

Düşman Doğu hoca fud yapıyor demeden evvel şu yazdıklarımı tekrar okuyun. Ben de $Raca'dan rallide seri 3x yapıp çıkmış biriyim. Proje ne olursa olsun sağlam marketing görürsem değerlendiririm kar alır çıkarım.
Özetle; Ortada güçlü bir teknoloji veya kullanışlı bir ürün yoksa marketing sadece bir yere kadar taşır. Eninde sonunda likidite krizi yaşanır. Bu kriz yaşandığında ilk satan kazanır.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Doğu Tekinoğlu

Doğu Tekinoğlu Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @TekinogluDogu

Mar 5
Eğitim bilgiseli 3: #Bitcoin ve #Kriptopara portföyü nasıl oluşturulmalıdır? Sıradaki trend bahisi nasıl oynanır?

Bilgi paylaşılırsa bereketlenir.
RT+FAV'ları unutmayalım dostlarım.
Bu bilgiseli sadece risk yönetimine hazırlık olarak okuyabilirsiniz. Risk yönetimine ileriki günlerde detaylı gireceğiz. Bu yazıda biraz daha sıradaki trendi tahmin etme konusuna değindim.
#privacy, #Defi, #nft, #play2earn, #metaverse rüzgarları esti geçti.

Bu trendler gelmeden önce sıradaki trend ''evet bu olacak!'' diyenler o trendin en çok kazananı oldu.

Bu yüzden önceki trendin 2.atağını değil sıradaki trendi tahmin etmeye çalışmak daha kazançlıdır.
Read 15 tweets
Mar 5
Eğitim setlerinin tamamı sadece paranızı almak için dizayn edilmiştir. Eğer eğitim tüccarları borsadan kazanabilseydi hiç bu kadar eğitim satmaya çalışmazlardı. Geçimini eğitimden sağlayan dolandırıcılardan uzak durun.

#Bitcoin
Şahsen ben eğitim seti satmaya düşecek kadar başarısız değilim çok şükür. Ben borsada başarmış bir insanım ve tecrübelerimi bilgisel floodları şeklinde paylaşarak topluma olan borcumu ödüyorum.

Eğitimlerim ücretsizdir ve sonsuza kadar ücretsiz kalacaktır.
Piyasada eğitim seti kelimesini ağzına alandan uzak durun. Herhangi bir eğitim ücret 1 cent bile isteyen olursa engelleyin.
Read 4 tweets
Mar 4
Eğitim bilgiseli 2: #Bitcoin ve Piyasa yapısı

Artık ne zaman nakite geçelim ne zaman alalım diye sormak yok.

Buyrun anlatıyorum;

Bu grafikte herhangi bir indikatör açık değil. Sadece #BTC'ye böyle bakıp spot trade edenler bile 2021 yılında yatırımını 2 defa ikiye katladı. Image
Ayrıca yatırımcı bu grafiğe göre #Altcoin'de trade ettiyse, #Bitcoin güçlü talep bölgesine gelince alıp, #BTC'deki boğa piyasası yapısı bozulunca sattıysa yatırımını bir yılda muhtemelen onlarca hatta yüzlerce defa katlamıştır.

Peki nasıl başardılar?
Öncelikle grafiğimize saatlik, 4 saatlik, günlük, haftalık, aylık şeklinde bakarız. Grafikte görüldüğü üzere ekim 2020'de #Bitcoin roketlemiş ve ocak ayının sonuna kadar neredeyse hiç durmamış. Burada nerede durduğuna bakacağız. ImageImage
Read 18 tweets
Mar 4
#Stars analizimizle başlayalım. @mogulofficial_ nedir? Alınır mı?

Mogul'un projesi diğerlerinden çok farklı. Projenin olayı elinizde $STARS tokenlerden tutup, üstüne Filmlerin #NFT'lerini alıp Hollywood'da filmlerin galalarına katılmanıza, filmlerin setlerine konuk olmanıza,
oyuncularla tanışmanıza yarıyor. Şahsen fikri beğensem de fikri çok lokalize edilmiş buluyorum. Örneğin #Metaverse projelerinde Çin'deki bir insan da ABD'deki bir insan da Türkiye'deki bir insan da katılım sağlayabiliyor. Global bir ürün oluyor.
Ancak bu proje sadece California civarında yaşayan insanlara hatta daha en büyük skaladan bakarsak sadece kuzey amerika'da yaşayan insanlara hitap ediyor.
Read 10 tweets
Mar 3
Gelelim 2019-2020'de yatırım yapanları 2021 1.çeyrekte zengin eden projeye #Holo #Holochain #hot

Bilgi paylaşıldıkça bereketlenir.
RT+FAV yapmayı unutmayınız.

#Bitcoin
Bu projeyi beğeniyorum, güzel bir teknoloji ürettiklerini düşünüyorum.

Ancak bazı insanlarımız canı gönülden bu projeden nefret ediyor

Bazıları ise tam tersi fanatiği

Kim haklı?
#Holo bu günlerde yeni yeni insanların adını duymaya başladığı #Web3 konusunda öncüdür. Teknolojisi diğer blok zincirler gibi bir ağa bağlanıp oradan kullanıcıya bağlanmak yerine kullanıcıların hepsinin birer node olmasını,
Read 14 tweets
Mar 3
Bilgilendirme:

Ben eğitim satmam.

Reklam yapmam bir kaç yüz dolar için insanların ocağına incir ağacı dikecek rug-pull projeler paylaşmam.

Ben işlem yapmadığım borsayı shillemem. #Binance ve dexleri kullanırım.

Referans linki paylaşmam. 3 kuruş işlem ücretinize göz dikmem.
Sırf verdiğim referans linki işlem ücreti üretsin diye zart zurt coin paylaşmam.

Coinime pump olsun diye koşun alın demem fırsat görsem bile herkesin kazanacağından emin olmadan kesinlikle adını anmam.

Beş para etmez eskizleri diğer tabiri ile #NFT'leri basıp basıp size satmam
Kötü coin bile hızla satılır ama kötü #nft elinizde kalır sizi direkt batırır. Ben bunun vebalini alamam. Vebalinizi alanların en büyük düşmanıyımdır.

Ben size sırf takipçi kasmak için popüler diye X coini ''oo gittim tepeden aldım muazzam ürün gidin sizde tepeden alın'' demem.
Read 7 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(