Kriptoles Profile picture
#Bitcoin On Chain & Macro Economics 🇹🇷 | #OKX partner
Mar 25, 2023 20 tweets 9 min read
Herkese günaydın 🤗 yine bir bankacılık krizi ile güne uyandık.Bu sefer ses,Almanyadan geldi.Piyasa değeri 19 Milyar dolara ulaşan "Deutsche Bank" hisselerinde büyük bir düşüş yaşandı.Peki "Deutsche Bank" kısaca bahsedelim. ( kriptoles.com/25-mart-bitcoi…)
+++🧵 Almanya merkezli küresel bir finansal hizmetler holdingidir. Deutsche Bank, bankacılık, yatırım bankacılığı, varlık yönetimi ve sigorta gibi çeşitli finansal hizmetler sunmaktadır.
+++🧵
Mar 24, 2023 21 tweets 10 min read
Herkese günaydın 🤗Dün açıklanan birkaç #makroekonomi verisinden bahsederek konuya giriş yapalım.Dün #ABD - Yeni konut satış verisi açıklandı ve bir önceki veriye göre artış gösterdi.
+++🧵 Yeni ev satışları, konut sektöründeki faaliyetlerin ve istihdamın bir göstergesi olarak ekonomiye katkı sağlar. Yeni evlerin inşası, inşaat sektörüne iş imkanı yaratır ve malzeme tedarikçileri, taşeronlar ve müteahhitler gibi diğer sektörler de bu faaliyetten faydalanır.
+++🧵
Mar 23, 2023 21 tweets 12 min read
Herkese günaydın 🤗 Dün piyasanın fiyatladığı gibi 25 bps faiz arttırımı geldi.#Powell'ın açıklamalarından çıkan sonuca gelicek olursak.#Fed ve powell,bankacılık sektöründeki son olayların etkilerine rağmen ekonominin sağlam olduğunu vurgularken

+++🧵 faiz oranlarında önemli bir değişiklik olmayacağını öngördü. Ancak, Powell, faizleri yükseltmeye hazır olduklarını belirtti ve enflasyonun hedef seviyesine ulaşması için ek faiz artırımlarının gerekebileceğini ifade etti.
+++🧵
Mar 22, 2023 25 tweets 13 min read
Herkese günaydın öncelikle #ramazan ayımız mübarek olsun🤗bugün #bitcoin ve piyasalar için önemli bir gün.#FED , #enflasyon ve banka krizilerinin arasında kritik bir karar vericek. (kriptoles.com/22-mart-bitcoi…)
+++🧵 Image #Fed'in #faiz oranlarını 0.25 puan artıracağına ve böylece faiz oranlarının %4,75 ila %5 aralığına yükseleceğine dair yaklaşık %87 oranında bir olasılık hesaplanıyorr. Bu oran son olarak 2007 yılında küresel finansal krizin başlangıcında görülen seviyelere ulaşmıştı.
+++🧵 Image
Mar 21, 2023 16 tweets 9 min read
Herkese günaydın 🤗 #bitcoin biriken long bölgelerine bir geri çekilme yaşasada 27-28k arasındaki yerini koruyor.Teknik anlamda analiz değişikliğine giderek,hem liq hemde orderbook alıdığım verileri harmanlayıp,kısa-öz teknik analiz yapacağım.
+++🧵 ImageImage Şuanda 29k doğru biriken short emirlerini baz alırsak o bölgeye doğru bir hareket görebiliriz.Ardından aşağıda yer alan 26k'daki long yönelik bir hareket görebiliriz.
+++🧵 Image
Mar 16, 2023 21 tweets 4 min read
Birazda makro taraftaki son dakika ve sıcak gelişmelerin odağındaki 1 trilyon dolar varlığı yöneten #CreditSuisse Bank" bahsedelim.Kelime anlamını inceleyecek olursak "Credit (Kredi)" - Suisse "İsviçre'nin Fransızca adıdır" = İsviçre Kredisi manasına geliyor.
+++🧵 Peki neden bir İsviçre bankası,Fransızca bir kelime kullanıyor ? Credit Suisse, İsviçre merkezli bir banka olsa da, kökeni İsviçre'deki Fransızca konuşan bölgeye dayanmaktadır.
+++🧵
Mar 16, 2023 35 tweets 14 min read
Herkese günaydın 🤗 öncelikle dün açıklanan makro verilerden bahsedelim.Perakende satışları,ABD'deki perakende satışlarının Şubat 2023'te, piyasa beklentilerine göre %0.3 azalması beklenirken %0.4 düştüğü açıklandı.
+++🧵 Ocak ayında da %3.2 artış yaşanmıştı.En büyük düşüş mobilya mağazalarında (%2.5), yiyecek-içecek hizmetleri sektöründe (%2.2), çeşitli perakende satış noktalarında (%1.8), otomobil ve parça satıcılarında (%1.8)
+++🧵
Mar 15, 2023 21 tweets 16 min read
Herkese Günaydın 🤗, dün #ABD'de açıklanan #enflasyon verisi, #Bitcoin'in yukarı yönlü fiyatlanmasına neden oldu. Rapora göre, tüketici fiyatları endeksi (#CPI) ocak ayında %6,4 arttıktan sonra şubatta %6 artarak piyasa beklentileriyle uyumlu gerçekleşti.
+++🧵 Gıda ve enerji hariç tüm kalemleri kapsayan çekirdek #CPI endeksi, ocak ayına göre %0.5 artış gösterdi ve bu artış piyasa beklentilerinin üzerinde oldu. (daha ayrıntılı bilgi için 👉kriptoles.com/15-mart-bitcoi…)
Mar 14, 2023 5 tweets 4 min read
ABD #enflasyon verisi açıklandı geçen veriye (6,4) göre beklenti dahilinde geldi 6,0 (Yıllık bazda) göre Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)(Aylık) beklenti üzeri 0,5 geldi.Çekirdek #tüfe yüksek çıkması hiçte iyi değil :) #Bitcoin ani hareketler yaşanabilir ama dikkat etmekte… twitter.com/i/web/status/1… Image 👉
👉
Mar 3, 2023 14 tweets 9 min read
Herkese tekrardan günaydın 🤗Dün atmış olduğum likit haritasında yer alan ikinci senaryomuz gerçekleşti ve uzun zamandan beri biriken #long pozisyonlar likit edildi 🤷

+++🧵 Dün yine shortlarında yukarıda biriktiğini belki oraya doğru bir fiyat hareketi olabileceğinden bahsetmiştim.Ama #Binance tarafından 2.5 milyar dolarlık market sell geldi 🤷(ALT bknz) Taker sell volume, belirli bir süre boyunca gerçekleştiri
Mar 2, 2023 15 tweets 9 min read
Herkese hayırlı günler,#Bitcoin 24 saatlik bazda hacimsel olarak düşük ilerliyor.Yine 30 dakikalıkta bakınca düşüş eğilimi gösteren yükselen #kama oluşumu görüyoruz (ALT bknz)
+++🧵 Bearish rising wedge, bir düşüş trendinde oluşan ve fiy #Elliott Dalgamız "B" bölgesine doğru hareket ediyordu."B" dalgasının denk geldiği seviye 23.900k ,eğer 23k düşersek dalgamız iptal olur 🤷
+++🧵
Mar 1, 2023 6 tweets 3 min read
#Enflasyon var, ama #resesyon yok ! Son 18 aydaki #FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantılarının anahtar kelime analizini yaparak dikkat çekici bir şey fark ediyoruz: enflasyon, FOMC üyelerinin aklında ve öncelikli konularından biri olmuştur. (ALT bknz)
+++🧵 Resesyon, ekonomik aktivitenin genel olarak azaldığı ve e Yukarıdaki grafikte, farklı anahtar kelimelerin (belirli bir sayıda tekrarlanan) göreceli önemindeki gelişimi görebilirsiniz:
✅Enflasyon (kırmızı)
✅İstihdam ve iş gücü, bir arada gruplandırılmıştır. (sarı)
✅Riskler, bir arada gruplandırılmıştır.(açık mavi)
✅Resesyon
+++🧵
Mar 1, 2023 15 tweets 11 min read
Herkese günaydın 🤗#Bitcoin tarafında dün bahsettiğimiz 23.500k yer alan #short pozisyonlarına doğru bir hareket oldu ve o seviye temizlendi 🤷#btc teknik tarafta ise hem kısa hemde orta vadede "AL" yönlü sinyaller görüyoruz (Uzun vade "SAT" yönlü)
+++🧵
Elliott Dalgamız "B" bölgesine doğru hareket etmeye devam ediyor."B" dalgasının denk geldiği seviye 23.900k ve ay kapanışımızı 23.130 seviyesinde yaptık (ALT bknz)
+++🧵 Elliott Dalgası, finansal piyasalarda teknik analiz yöntem
Feb 28, 2023 16 tweets 9 min read
Herkese hayırlı günler,#Bitcoin teknik tarafa baktığımızda,kısa zaman diliminde "AL",uzun vadede "SAT" yönlü ilerliyor.Elliott Dalgamız "B" bölgesine doğru hareket etmeye başladı."B" dalgasının denk geldiği seviye 23.900k
+++🧵 @Mtrl_Scientist alım-satım ısı haritasında yer alan veride 22.200k seviyesinde alım emirleri yoğunlukta.Fiyatın üst tarafında 25.000k seviyesinde bir direnç görüyoruz.Tabi burada mor ve kahverengi (balinalar) alımı bırakmış durumda.Sadece küçük yatırımcı alıma devam ediyor
+++🧵
Feb 27, 2023 5 tweets 3 min read
#Bitcoin türev borsalarına yaklaşık 100 adet #btc taşında.Bu fiyatı yukarı veya aşağıya doğru çekebilir dikkat etmekte fayda var ⚠️ Image blockchair.com/bitcoin/transa… işlemin hash'i
Feb 27, 2023 11 tweets 8 min read
Herkese hayırlı günler 🤗 #pazartesi gününe #bitcoin teknik ve on chain analiziyle başlıyoruz 🚩Öncelikle dün 23.800k kadar olan shortlardan bahsetmiştik.Dün o bölgeler temizlendi 🤷

+++🧵 Image Şimdi teknik tarafta dün bahsettiğimiz düşen kama kırılamadı 🤷ama günlük bazda #Elliot 5 dalga modeline göre "A" dalgasından tepkime aldık ve "B" dalgasına doğru bir ilerleme var oda 23.900k denk geliyor.

+++🧵
Feb 26, 2023 19 tweets 0 min read
Feb 24, 2023 4 tweets 2 min read
Gece gece Yüksek #BTC CDD verisine yakalandım 😅10.000 üzerinde #bitcoin hareket ettirildi (Not:Spot veya Türev giriş olmadı !) blockchair.com/bitcoin/transa… alarma neden olan cüzdanlarımız ⭐
Feb 24, 2023 23 tweets 12 min read
Herkese hayırlı cumalar🤗Bugün #ABD tarafından #PCE enflasyon verisi açıklandı ve beklentilerin üzerinde %0.2 artış gerçekleşti (%0.6 oldu).Peki PCE (personal consumption expenditures) nedir ? #enflasyon ve #Bitcoin dolaylı etkisi ne olur ? kısaca bahsedelim
+++🧵 PCE,ABD'de tüketici fiyatlarının değişimini ölçen bir enflasyon göstergesidir.ABD Merkez Bankası (#Fed), enflasyonu kontrol altında tutmak için PCE enflasyonunu yakından takip etmektedir ve enflasyon hedefini belirlerken PCE enflasyonu verilerini kullanmaktadır.
+++🧵
Jan 30, 2023 4 tweets 2 min read
@KriptoMevsimi hocamızın @cryptoquant_com oluşturmuş olduğu 144 saatlik hareketli ortalama baz alınarak hazırlanan stablecoin girişlerinin aslında bitcoinle ters kolerasyon olduğunu görüyoruz yani spota giren stablecoinler o kadarda yüksek değil ve git gide düşmeye devam ediyor. Image Bu yüzden anlık atılan stablecoin girişleri yerine bu veriyi kullanmak daha mantıklı olacaktır.