Kriptoles Profile picture
Mar 15 21 tweets 16 min read
Herkese Günaydın 🤗, dün #ABD'de açıklanan #enflasyon verisi, #Bitcoin'in yukarı yönlü fiyatlanmasına neden oldu. Rapora göre, tüketici fiyatları endeksi (#CPI) ocak ayında %6,4 arttıktan sonra şubatta %6 artarak piyasa beklentileriyle uyumlu gerçekleşti.
+++🧵
Gıda ve enerji hariç tüm kalemleri kapsayan çekirdek #CPI endeksi, ocak ayına göre %0.5 artış gösterdi ve bu artış piyasa beklentilerinin üzerinde oldu. (daha ayrıntılı bilgi için 👉kriptoles.com/15-mart-bitcoi…)
#enflasyon verisinin beklenti halinde gelmesi #bitcoin tarafında olumlu karşılandı ama unutulmaması gereken birşey var "#enflasyon halen daha %2 hedeften uzak" ve önümüzdeki süreçte #FED atacağı adımlar önemli.
+++🧵
Zaten bu verinin ardından #Bitcoin gelen yükseliş suni oldu ve ardından tekrar düşüşe geçti.Büyük resmi görmek yerine küçük resme odaklanmak her zaman yanıltır ! Şimdi gelelim #btc teknik analize.
+++🧵
#Bitcoin günlük yer alan #Elliott dalgamızın denk geldiği "4" seviyesinden tepkime alıp "5" dalgamıza yöneldik.Yavaş yavaş 5.dalga oluşumu tamamlanıyor ve arından "A" dalgamızın denk geldiği 23.500k çekilebiliriz.
+++🧵
Şuanda teknik osilatörler kısa ve uzun vadede "AL" yönlü ilerliyor.
On chain tarafına bakıcak olursak borsalara 24 ve 144 saatlik bazda #stablecoin girişleri artmış durumda (olumlu)
+++🧵
Spot borsasına #bitcoin girişleri bir tık artmış durumda buda satış baskını getiriyor.Yine türev borsalarındaki bitcoin miktarı çok yüksek (buda fiyat oynaklığından yararlanıp ellerindeki bitcoin miktarını arttırmak isteyenlerin olduğunu gösteriyor)
+++🧵
Bitcoin madencilerimizin rezervine baktığımızda,düşmeye devam ediyor (Geçenlerde madencilerimiz borsalara epey bir miktar #btc gönderdi).Yani satışlarda,madencilerin payı olduğunu düşünüyorum 🤫
+++🧵
#Coinbase borsasındaki alım baskısı, Binance borsasındaki alım baskısından daha güçlü olduğunda, bu durum piyasada balinaların etkili olduğunu gösterir.(Şuanda alımda etkililer)
+++🧵
#Bitcoin fiyatının yükselmesinde #kraken - #usdt , #gemini - #usd , #coinbase - #usd , #binance - usdt borsa ve pariteleri etkili oluyor.
+++🧵
@Mtrl_Scientist alım-satım ısı defterine baktığımızda yukarıda 26k yaklaşık 20 Milyon doların üzerinde satış emri var ve alt tarafta bir alım desteği yok.Burada büyük(kahve ve mor),orta(mavi ve kırmızı),küçük yatırımcı (yeşil) fiyatın yükselmesinde etkili olsada
+++🧵
şuan için alımı bırakmış görünüyor.@hyblockcapital
likit haritasına baktığımızda 27k kadar olan büyük #short pozisyonları likit edildi.Ama aylık (uzun vadede) 27k doğru #short pozisyonlar yine yoğunlukta.12 saatlik bazda ise 23.800k #long baskın olduğunu görüyoruz.
+++🧵
Fiyat 23.800k yakın olduğu için muhtemelen ilk önce #long sonra #short temizliği olabilir 🤗 Fonlama maliyetleri büyük #short temizliğinden sonra toparlanamadı (yani bir #long bir #short şeklinde ilerliyor kısa vadede) piyasada halen daha kararsızlık hakim
+++🧵
Vadeli işlemlerimizden bu haftanın kazananı #deribit borsası oldu (şaşırdık mı :)

@laevitas1 @Laevitas_TR app.laevitas.ch/btc/futures/ac…
+++🧵
Yine #derebit borsasındaki opsiyon hacmi son zamanların en yüksek seviyesinde.Yaklaşık 409 Milyon dolar Call (Long) ve 58 Milyon dolar Put (short) emri var 👉
31 Mart 2023 tarihinde 126 Milyon dolarlık opsiyon kapanışı gelicek ve max pain çizgimiz 21k seviyesinde (Max Pain 👉) call (long) birçoğu 29k kadar yığılmış durumda.Yine put (short) emirleride 18k kadar ilerliyor.
+++🧵
Şuanda call emirleri put emirlerine göre daha fazla.Buda opsiyon kapanışına doğru 29k kadar bir hareketin gelebileceğinin göstergesi olabilir.Ama burada pozisyonları hedge etmek isteyen yatırımcılarında olduğunu hesaba katmamız gerekiyor.
+++🧵
Skew eğrimiz kısa vadede düşsede uzun vadede halen daha opsiyon yatırımcıları risklerini önemsiyor.
+++🧵
Son olarak @KriptoMevsimi #KMFG baktığımızda tekrardan aç gözlülüğe doğru kayış var :) yani insanımız akıllanmıyor.
+++🧵
Özet:Gelen enflasyon verisi olumlu olsada,halen daha makro tarafta riskler devam ediyor.Kısa bir rahatlama rallisinin ardından aşağı yönlü hareketler görebiliriz.
Dün twitter gazabına uğradım sağolsun @TwitterSupport yazmadı bile.Bende artık yazılarımı hem burada hemde kendi web sitemde yayınlama kararı aldım (kriptoles.com) ayrıca burada elimden geldiğince eğitimlerde vericem.Takipte kalın 🤗

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Kriptoles

Kriptoles Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @kriptoles

Mar 16
Birazda makro taraftaki son dakika ve sıcak gelişmelerin odağındaki 1 trilyon dolar varlığı yöneten #CreditSuisse Bank" bahsedelim.Kelime anlamını inceleyecek olursak "Credit (Kredi)" - Suisse "İsviçre'nin Fransızca adıdır" = İsviçre Kredisi manasına geliyor.
+++🧵 Image
Peki neden bir İsviçre bankası,Fransızca bir kelime kullanıyor ? Credit Suisse, İsviçre merkezli bir banka olsa da, kökeni İsviçre'deki Fransızca konuşan bölgeye dayanmaktadır.
+++🧵
Bankanın öncüllerinden biri olan Banque Cantonale de Lausanne, İsviçre'nin Fransızca konuşan Vaud kantonunda yer almaktaydı ve Credit Suisse'nin temelleri bu bankaya dayanmaktadır.
+++🧵
Read 21 tweets
Mar 16
Herkese günaydın 🤗 öncelikle dün açıklanan makro verilerden bahsedelim.Perakende satışları,ABD'deki perakende satışlarının Şubat 2023'te, piyasa beklentilerine göre %0.3 azalması beklenirken %0.4 düştüğü açıklandı.
+++🧵 Image
Ocak ayında da %3.2 artış yaşanmıştı.En büyük düşüş mobilya mağazalarında (%2.5), yiyecek-içecek hizmetleri sektöründe (%2.2), çeşitli perakende satış noktalarında (%1.8), otomobil ve parça satıcılarında (%1.8)
+++🧵
giyim mağazalarında (%0.8) ve benzin istasyonlarında (%0.6) yaşandı.Bununla birlikte, online perakendecilerde (%1.6), sağlıkta (%0.9), yiyecek-içecek mağazalarında (%0.5%), genel mal mağazalarında (%0.5) ve elektronik ve ev aletlerinde (%0.3) artış görüldü.
+++🧵
Read 35 tweets
Mar 14
ABD #enflasyon verisi açıklandı geçen veriye (6,4) göre beklenti dahilinde geldi 6,0 (Yıllık bazda) göre Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)(Aylık) beklenti üzeri 0,5 geldi.Çekirdek #tüfe yüksek çıkması hiçte iyi değil :) #Bitcoin ani hareketler yaşanabilir ama dikkat etmekte… twitter.com/i/web/status/1… Image
Read 5 tweets
Mar 3
Herkese tekrardan günaydın 🤗Dün atmış olduğum likit haritasında yer alan ikinci senaryomuz gerçekleşti ve uzun zamandan beri biriken #long pozisyonlar likit edildi 🤷

+++🧵
Dün yine shortlarında yukarıda biriktiğini belki oraya doğru bir fiyat hareketi olabileceğinden bahsetmiştim.Ama #Binance tarafından 2.5 milyar dolarlık market sell geldi 🤷(ALT bknz) Taker sell volume, belirli bir süre boyunca gerçekleştiri
Aşağıda yer alan fotoda #binance tarafından gelen satışı daha net görebiliyoruz.Düşüş öncesi hem spot hemde türev borsalarındaki #btc rezervi artıyor (en alt mor ve sarı) 1-3-6-12 aylık ve 5 yıllık bitcoin hesapları satışta etkili olan taraf.
+++🧵
Read 14 tweets
Mar 2
Herkese hayırlı günler,#Bitcoin 24 saatlik bazda hacimsel olarak düşük ilerliyor.Yine 30 dakikalıkta bakınca düşüş eğilimi gösteren yükselen #kama oluşumu görüyoruz (ALT bknz)
+++🧵 Bearish rising wedge, bir düşüş trendinde oluşan ve fiy
#Elliott Dalgamız "B" bölgesine doğru hareket ediyordu."B" dalgasının denk geldiği seviye 23.900k ,eğer 23k düşersek dalgamız iptal olur 🤷
+++🧵
@Mtrl_Scientist alım-satım ısı defterine baktığımızda 22.800k çok büyük olmasada yaklaşık 18 Milyon $ alım emri var.Yine kahverengi balinalarımız ufak tefek alım hareketleri dışında,alımlarını durdurdu.Şuanda küçük çaplı yatırımcı dışında alıma devam eden yok
Read 15 tweets
Mar 1
#Enflasyon var, ama #resesyon yok ! Son 18 aydaki #FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantılarının anahtar kelime analizini yaparak dikkat çekici bir şey fark ediyoruz: enflasyon, FOMC üyelerinin aklında ve öncelikli konularından biri olmuştur. (ALT bknz)
+++🧵 Resesyon, ekonomik aktivitenin genel olarak azaldığı ve e
Yukarıdaki grafikte, farklı anahtar kelimelerin (belirli bir sayıda tekrarlanan) göreceli önemindeki gelişimi görebilirsiniz:
✅Enflasyon (kırmızı)
✅İstihdam ve iş gücü, bir arada gruplandırılmıştır. (sarı)
✅Riskler, bir arada gruplandırılmıştır.(açık mavi)
✅Resesyon
+++🧵
Alan ne kadar büyükse, kelime de o kadar önemlidir. Görebileceğiniz gibi, enflasyon çok fazla yer kaplamaktadır. İş piyasası ile ilgili söylemler ve çeşitli risk türleri ve resesyon,enflasyon kadar geniş yer kaplamıyor.
+++🧵
Read 6 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(